Şuan Askerdeyim 40 Günüm Kaldı Burdaki Köpeğimin Cinsi Nedir? Gidince Götürücem.

XQuey

Ben askerdeyim tezkereme sayılı günler kaldı burda köpek buldum aç susuzdu 1 ay olcak besliyorum şuan kendine geldi kilosu rengi felan ufacıktı. Burda eğitim köpekleride var ama sanmıyorum eğitim köpeğinin yavrusu olduğunu. Yinede bilgili kişiler cevaplayabilir mi? Isırma huyu var oturma eğitimi vermeye çalışıyorum pisliğini buralara yapmıyor zeki maşallah:) binbaşının tasmasını çaldım bu köpek için :) sizce cinsi nedir??? Rengi sarımsı kahverengimsi bişey adını toprak koydum. Gözleri yemyeşil maşallah.

15 CEVAP

SelinTuksal

dövmüş olabilirler mi önceden... bana soyunda bi golden var gibi geldi. bir de hayırlı teskereler :))

XQuey

Teşekkür ederim dövceklerimi sanmıyorum ben bunu kulede buldum aç susuz sıska birşeydi kilo aldı şimdi. Goldenlerin yüzü sanırım azcık yuvarlak olmuyormuydu? Bunun düz azcık :) ama çok şeker birşey gözleride yemyeşil

SelinTuksal

elinizi çabuk tutmalısınız. çarşı iznine çıktığınızda köpeğinizi veterinere götürün, o aşılarını yapıp karneyi çıkartacaktır ama köpeklerin aşıları da dozlara ayrılıyorsa biraz sıkıntı. neyse kısacası en yakın zamanda çarşı iznine çıkıp kçpeği iyi bir veterinere götürün.

SelinTuksal

nasıl yok ya... ankara zırhlı birliklerde bile var?!

XQuey

Kızınca üzülüyor birazda saldırganlaşıyor ama canı acısın hemen gözleri yukarı dikiyor korkuyor yatıyor masum bi şey.

SelinTuksal

Zaten golden kırması da demedim soyunda var bi golden lık dedim :))) tüylerinin uzunluğu ve rengi bana bu fikri verdi. Ve goldenların da yüzü çok yuvarlak değil zaten. Bir de neyle döneceksiniz memleketinize? Otobüsle dönmeyin lütfen. Çünkü köpeği bagaja atıyorlar ve orada havasızlıktan ölen bir sürü hatvan var :((

SelinTuksal

Bir de şu an petlebiye nasıl girebiliyorsunuz? Benim abim küçücük telefonu zar zor sokmuştu içeri.

XQuey

Android var bende vanda askerim ben uçakla dönücem. istanbulda yaşıyorum 0_0

SelinTuksal

Uçakla dönmeniz çok iyi olmuş. Ama köpeğinizi büyük ihtimalle boyutundan dolayı yanınıza alamazsınız. Hayvanlar için ayrılan bir bölüm var uçaklarda. Bir de hangi firmayla gidecekseniz bir kaç gün önceden arayın ve haber verin ama karnesiz hayvan almıyorlar diye biliyorum. Ve karnesi olsa bile ekstra ücret ödemeniz gerekecek bilginiz olsun.

XQuey

Bu çok kötü oldu. Karne nasıl çıkarıcam ne yapcam bilmiyorum ki. Bileti devlet alıyor ben almıyorum.s

SelinTuksal

*köpeği

XQuey

Bizde çarşı izni yok ki:) hem kolay kolay çıkaramam bu köpeği gizli çıkarcam askeriyenin malı nede olsa:)

XQuey

Ankaradan bahsediyorsunuz. Burası van. Hakkari şırnak buralarda çarşı yok doğu ve üs bölgesi.

SelinTuksal

neyse köpeği nasıl çıkarıp veterinere götürebilirsiniz onu düşünün siz.

XQuey

İnşallah :/