Yaş Mama Hakkında

Findik2021

Merhabalar,

Kedime purina gold yaş mama kullanıyordum. 9 gün önce kısırlaştırdım bu süreçte de 4-5 gün boyunca Hill’s A/D restorative mama kullandık.

Daha sonra market mamalarının iyi olmadığını ve içeriklerini okuyunca, Schesir ve ND yaş mama aldım. Dönüşümlü vermeyi planlıyorum ama markayı gün aşırı mı değiştirerek vermeliyim yoksa 1 ay schesir 1 ay ND olarak kullanmalıyım.

Bu arada Schesir’i dün ilk defa verdim yedi bir sıkıntı çıkmadı ama bu sabah yediği gibi kustu mamayı, umarım hızlı yediğinden böyle olmuştur.

5 CEVAP

NorthNight

Ben her yaş mama vereceğim de kullandığım markalardan farklı farklı veriyorum. 85gr lıkları ikiye bölüp yarısını bugün verdiysem kalanı ertesi gün yiyor. Bizimki yaş mamada biraz seçici o yüzden geçen ay epey marka aldım denemek için (bide farklı farklı çeşitlendirmek için).
Gourtmet gold ve gourtmet perle, proplan, nd, gimcat, schesir çoğunlukla kullandıklarımız.
Tabi arada birer tane farklı markada denemişliğimiz var.
Bence kusması dediğiniz gibi hızlı yediğinden olabilir. Schesir ı bizimki gözü dönerek yiyor resmen fazla seviyorlar sanırım😊

Lils

İstediğiniz gibi verebilirsiniz. Benim kedim aşırı sıkılgan o yüzden her hafta farklı bir çeşit ve marka veriyorum genelde. Schesir çok kaliteli. Hızlı yediği için kusmuş olabilir çünkü schesir'e bayılırlar genelde. Az az verirseniz kusmaz büyük ihtimalle

theyusra

yaş mamalarda marka fark etmez kaliteli olduğu sürece, istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Dkd

Ben sürekli değişik değişik veriyorum her gün. Bi sorun yaşamadım.

Findik2021

Hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için🌸