Kedimin Veteriner Fobisi

aliseyran

Merhaba, kedimin aşırı derecede veteriner fobisi var şu şekilde anlatayım.
Taşıma kabına kendisi giriyor burada bir problem yok, veterinere geliyoruz burada da bir problem yok.
İşte şimdi tam da zurnanın zırt dediği yerdeyiz muayene masası, evet arkadaşlar kedim buraya çıktığı zaman veteriner gelip sadece kulağını kontrol etmek istese bile atlıyor ortalığının altını üstüne getiriyor. Karma ve iç dış olucaz onun haricinde, bi sorunu var mı diye hemogram yaptırmak istiyorum normal muayene ettirmeyen bir kediye bu tedaviler nasıl yapılabilir?

7 CEVAP

aliseyran

Bazı veterinerler büyük bir havluyla güzelce sarıp yapıyolar. Ensesinden tutup yapma yöntemi bana göre kediyi çok stres altında bırakıyor ve üzülüyorum onu öyle görünce.

Mia2021

Daha önce asi felan olmak için gittiyse o yüzden korkuyordur. Bazen kediler bu konuda hırçın olabiliyor maalesef benim kedim normalde miyavlamaz çok arada yapar veteriner masasına yatınca ensesinden tutuyorlar ya nasıl bağırıyor anlatamam. Korkuyor birsey yapacaklar diye . Veteriner hekiminiz onu kendisi ayarlar diye düşünüyorum endişeniz olmasin

Mia2021

Ben zaten kızdım dedim ben ona dokunmaya kıyamıyorum neden böyle yapıyorsunuz diye çünkü çok bağırıyor .dedi anneleride öyle taşıyor canı yanmaz diyor e o zaman niye benim yavrum bağırıyor anlamadım yani. Sinir olmuyor değilim popsuna birşey soktular ateşi var mı diye ortalığı inletti geçen asi için gittik kapıdan içeri girince durgunlasti masaya yatar yatmaz bağırdı o yüzden korkmayın çoğu kedi yapıyor bunu

simbakedi

bir sekilde yapiliyor benim kedim de sizinki gibi ama yapacak bir sey yok maalesef. ic-dis parazitini siz satin alip kendiniz evde yapabilirsiniz. karma-kuduz icin gitmek zorundasiniz maalesef. havlu ile tutmak ne kadar strese soksa da sagliklari icin yapilan seyler bunlar. birkac gune gecer stresi max zaten. birkac gun icin de sagliklarindan vazgecmeye gerek yok. benimki boyleyken kisirlastirmaya goturduk, oncesinde kan alindi. zor oluyor tabi ama yapiyorlar bir sekilde

duman_cat_world

Benim oğlumun veteriner fobisi değil de araba ve yolculuk fobisi var sanırım😸

Zaten annenin ensesinden tutması sadece yavru kediler için geçerli. Yetişkin kedinin ensesinin tutulması kız ya da erkek olsun tecavüz etme anlamına gelir. Ben bile kedime ilaç yuttururken diğer kedim kardeş çiftleşme varsa bir tur da ben gelim diyor hemen diğer kedimin üstüne çıkmaya çalışıyor. Ama bir kediyi en savunmasız bırakan yer enseden tutmak. Ulaşamadıkları yer olduğu için sanırım. Doğada o şekilde istemeseler de tecavüze uğruyorlar. Benim bir erkek kedim ben sahiplenmeden önce başka erkek kedi tarafından sokakta tecavüze uğramıştı. Kurtaramadık sapığın elinden.

natasha_nk

Yaş mama varsa yada ödül çubuğu onu koklayarak veteriner iş yaparken sizde ona yardimci olabilirsiniz genelde yaş mama ile yapıyor bazi veteriner hekimler dikkatini oraya yönlendiriyor🤔🤗