Köpek Barf Mama

irmtnc3

Bu mamayı aldım ve kullanmaya başlayacağım geçiş aşamasıyla Alma sebebim köpeğimin kuru mamayı çiğnemeden yutması ve buna bağlı olarak sindirim sorunları yaşaması veterinerimize sorarak bunu aldık buharda ya da mikrodalga da hafif pişirip vermeyi düşünüyorum
iki veterinerimize danıştım diş sağlığı açısından biri kuru mama dişleri daha çok pisletiyor kalıntılar bırakıyor çiğnediği için barf daha iyi diyor Diğeri aksine diş sağlığı açısından hangi veterinerimiz haklı Açıkça bana yalayarak yiyeceği için 1.düşünce mantıklı geliyor ama kafam karıştı
Ayrıca köprği için veya kedisi için barf kullanalar iyi ve kötü yanlarını yazabilirler mi
Şimdiden teşekkür ederim

4 CEVAP

simbakedi

aslinda kuru mama en zararlisi. kurabiye yediginizi dusunun o kalintilar disinizi mi temizler disinizde mi kalir? ayni mantik. bazi ozel oral care mamalar var, onlarin calisma stili biraz daha farkliymis. kedi/kopek onlari isirdiginda bir yere kadar parcalanmiyor, isirdigi yerin cevresindeki mama orada mekanik bir temizlik sagliyor bir nevi. tam anlatamadim belki ama sjdkdhsjsks barf mama bence cig beslemeden sonra diger saglikli besleme sekli. nasil kullanildigini bilmiyorum ama mamadan mamaya kullanimi degisiyordur herhalde. gecmis olsun size de umarim bu sefer kopeginize uygun mamayi bulmussunuzdur

irmtnc3

Simbakedi çok teşekkür ederim evet evet anladım anlatabilmişsiniz 😅 sağ olun

irmtnc3

Uppppp

irmtnc3

Upppp