Kedilerde Kilo Kontrolü

sudedagidir

Herkese merhaba
Kedim sarman cinsi 3 yaşında 6.2 kilo. Çoğunlukla hareketsiz ve uyuyor. Proplan mama kullanıyorum veterinerin dediği gibi öğün şeklinde az az veriyorum ama kilo almış yine.Kilo kontrolü ve zayıflatmak için önerisi olan var mı? Mama değiştirmeyi düşünüyorum. N&D içeriği daha sağlıklı gibi. Kullanan var mı?

7 CEVAP

Palyaco

Oncelikle şeker bombası proplandan kurtulun kilo vermede royal canin Wright ve hapy cat ligh bu mamalar kilo verdiriyor tabi nutri felinede kisir mamasi kilo verdiriyor

Aliye87

Merhabalar,

Benim kedim de sarman:) Sarmanların genel olarak uykuya ve tembelliğe çok meyilli olduğu yazar nette vs.'de. Kendi kedimde kısırlaşmasına rağmen henüz böyle bir sorun görmedim, hareketliliği gayet güzel. Umarım ileriki yaşlarında da hep böyle olur. N&D Quinoa serisinde Weight Management adlı bir mama var kilo kontrolü için. Bunu deneyebilirsiniz. Orijen'de Fit & Trim bu bağlamda çok başarılı bir mama, site yorumlarından anladığım kadarıyla. Kedisinin bu mamayla zayıfladığı çok insan var.

İlaveten siz de onu daima hareketli olmaya teşvik etmelisiniz. Maması ne kwdar diet & fit mama olsa da hareket de şart. Farklı oyunlarla ilgisini çekebilirseniz, uygun bir mamayla birlikte nurun alâ nur olur ve kısa sürede netice alırsınız inşallah. 🙏

duman_cat_world

N&D son zamanlarda çok şikayet alıyor formülü ve fabrikayı değiştirdiler o eski kalitesi yok ben kullandığım zamanda çok kaliteli bir mamaydı ancak şu an o fiyatı asla haketmiyor... Onun yerine bütçeniz varsa Acana bakabilirsiniz, ben çok memnunum çok güzel içeriği, protein ve yağ oranı👌

Kediniz hareketsizse mutlaka kilo alacaktır. Pakette yazan besleme talimatının dışına çıkmayın, ve öğünlü beslemeden şaşmayın. Sevgiler😻💙

duman_cat_world

Ayrıca Orijen Fit&Trim ve Sanabelle Light kedi maması güzel mamalar✅

Gimlihanim

Nd yi eskiden çok severek yiyen bir tanıdığımızın kedisi artık hiç sevmiyor. Yemeyi reddediyor. Fabrikası değişmiş sanırım. O yüzden şu ara genel bir şikayet var. Benim kızım da asla yemedi. Reddetti ısrarla. Ne yaş ne kuru hiçbir mamasını yemedi.

N&D eski kalitesinde değil kedilerim çok severdi şimdi kokusundan kaçıyorlar.

sudedagidir

Çok teşekkürler hepinize