Kedim Halsiz Ve Mama Yemiyor

guzunn

5 aylık erkek kedim pazartesi günü mama yemedi ve su içmedi aşırı halsizdi. Salı günü işten geldiğimde yerinden kalkamıyordu. Veterinere gittik ateşi 39.9 ölçüldü ardından kan alındı. Veteriner kanda şekerin yüksek çıktığını söyledi. Biz görmeden şeker çikolata bir şey yemiş olabileceğini söyledi ve ateş düşürücü iğne yaptı ve 3 farklı iğne daha. Ertesi gün yine aynı şekilde halsizdi izin alıp yine veterinere gittik ateşi ölçüldü. Ateşi yoktu ama asla mama yemiyor su içiyordu. İshal ve kusması yoktu. Doktor sağlıklı olduğunu bir sorunu olmadığını söyledi. Ancak kedim hala çok halsiz. Artık su içiyor ancak kuru ve mama yemiyor. Haşlanmış tavuk verdim çok az yedi. Geçen hafta bir dişi düşmüştü. Diş değişimi yüzünden olabilir mi. Sizce neden böyledir ?

3 CEVAP

D-O

Fotograf pek net degil ama veterineriniz diger tahlil degerlerinin iyi oldugunu mu soyledi?

Belki baska bir seyi vardir. Bence tekrar veterinerinize danışın en doğrusu o olur.

Kesinlikle başka veterinere götürün bu yememe durumlarında veteriner istediği kadar iyi desin ya da depresyonda desin inanmıyorum. Diş düşürme zamanlarında iştahsızlık olur ama bu kadar olmaz sanki. Kan değerleri görünmüyor fotoğrafta mümkünse yazar mısınız?

guzunn

Doktor diğer değerlerinin normal olduğunu sadece şekerinin yüksek olduğunu söyledi. Elimden geldiğince yazayım
ALB 31.4
TP 65.9
GLO 34.5
A/G 0.9
Ca 2.35
GLU 11.84
BUN 4.70
P 2.32
AMY 1450
CHOL 4.96
ALT 38
TBIL 3.76
ALP 28
CRE 108
BUN/CRE 11
CK 340