Kedi Ve Covid-19 Acil?

RioLeo

Arkadaşlar covid testim pozitif çıktı kedime geçme durumu, hastalanma durumu vs olabilir mi?

9 CEVAP

Palyaco

İnsandan kediye geçmez gecsebile 2 günde atlatir

Mia2021

Geçmiyor geçiyor olsaydı duyardık arkadaşım oldu benim covid 2 kedisi ile sorun yasamadi korkmayın

Pisipiisiicik

Sizede çok geçmiş olsun inşallah hafif atlatırsınız coraspin için kan sulandırıcı

natasha_nk

Şuanda kedisi olan arkadasim yeni tip covid 19 u atlattı kedi yanindaydi odada karantinada olduğu surece boyunca şükür ki kedisi hastalanmamis kedilerdeki virüs farklı insandaki virüs kedinin vucudunda yasayamazmis. Gecmis olsun

Gimlihanim

İnsanlardan Hayvanlara geçtiğine dair bir kanıt yok. Biraz mesafe koymakta fayda var. Ama merak etmeyin kedinize geçmez. Onlardaki korona çok farklı. Ayrıca karantinaya almayın kedinizi. Sadece çok fazla yaklaşmasanız yeterli. Çok geçmiş olsun bu arada 🙏🏻🙏🏻

mrvcbcgl

İnsandaki hastalik kedilerde olmuyor onlarınki farklı ve gecmez birçok arkadasim oldu ve kedileri ile birlikte ler hep sorun yok kedilerin huysuz olmasının sebebi sahibi hasta olduğunu anliyorlar ve modal psikolojileri bozuluyor hasta gibi gozukebiliyor malesef hemen etkileniuorlar ama bence kedinizden uzak durun evde başka kisiler varsa sevdiğiniz de tuylerinden enfekte olmayan kisiye bulaştırabilir diye pek yaklasmaniz onerirler

Pisipiisiicik

Ben kedimi 9 ay önce covid olduğumu bilmeden gidip sahiplenmiştim pozitif çıkınca evdeki odaya kapandım kesimle birlikte (benimle odada olmasının sebepleri çok başka) neyse hemşire bi arkadaşım kediye yaklaşma çok insandan hayvanlara geçiyo ama ondan bize geçmez dünya sağlık örgütü söyledi dedi ve kedim o sıralar tam bir bebek olduğu için sürekli boynumda uyuyodu ama kesimde hiçbir aksırma tıksorma olmadı hastalanmadı. Bence geçmiyor ama yinede mesafeli davranmakta fayda var