Kaliteli Ve Mümkünse Ağır Kokusu Olmayan Mama

Kediasigi4

Kedime ND ve Felicia'yı karıştırarak veriyorum şuan ama çok ağır kokuyor ya. Benim bu mama konusunda biraz hassasiyetim var kedime mama koyarken falan midem aşırı bulanıyor kokusundan. Eski kullandığım mamalar da kokuyordu ama bunun çok daha fazla bi kokusu var. Kaliteli ve çok ağır kokusu olmayan mama önerisi verebilir misiniz? Purina One marka var sokak kedilerine verdiğim, onun kokusu az gibi ama iyi bir mama mı emin değilim

3 CEVAP

edadnmzr

Kedinin dikkatini çeken mamanın kokusudur ama :/

Mamayı karıştırarak vermeni tavsiye etmiyorum bazı yerlerde midesi için dengesiz olabileceği söyleniyor bir arastir bence bir ay bir mama diğer ay diğer mama şeklinde olabilir iyi de olur ama tek öğünü karıştırmak mide ph dengesini bozar ve kediyi yorar.
Onun dışında kaliteli mamalar genelde kokar içeriği gereği biz nd den orijene geçtik ve ev baya açıkta et bırakmışız gibi
Koku için öğün öğün verebilirsin en kullanışlı yol bu olur yaşına cinsine kilosuna göre öğünlerde bölüp verirsen hem mama çok açıkta durmamış olur hem bayatlamaz kedicik de taze taze yer ve kilo kontrolü yapabilirsin başta yadigar öğün mamalarını sonra illaki alışır kedi sağlıklı mama yemiş. Cunku kokmayan mama makarna gibidir tahıl ağırlıklıdır ve rezildir dönüşümlü olarak verilebilir kedinin vücudunu nadasa çeker gibi dinlendirmek için ama sürekli kullanımda kediniz için uygunsa tshilsiz ve protein agirlikli beslenme çok daha doğru olacaktir

gizemesersoy

acana çok kokmuyor sanki. nd de çok ağır değil ağır kokan mama brit caredir berbat kokuyor valla.