Kedim Çok Fazla Su İçmiyor. Ona Kendim Su İçersem Bir Şey Olur Mu?

AGizemm

Merhabalar
Kedim çok fazla su içmiyor. Ona şırıngayla gün içinde azar azar içirsem bir zararı olur mu? Yoksa kediler kendine gereken miktarda mi su içerler? Su fazla geldiği zaman sağlık sorunu yaratır mı? Kedilerim kısır bu arada.
Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

8 CEVAP

fcylan

Merhaba sağlıklı bir kediye şırınga ile su vermeniz çok doğru değil. Direnecektir zaten o konu da da. Çözüm olarak şunu önerebilirim, kediler hareketli suyu çok seviyor, örneğin su pınarı, musluktan akan su gibi, ikincisi benim kedim ben su içtikten sonra bardağımdan su içmeyi çok seviyor içiyorum, sonra ona da bardakta su koyuyorum o da içiyor. Evin bir kaç noktasına su kabı koyabilirsiniz. Suları mümkün olduğunca taze tutun, mama kabı yanında suyu sevmiyorlar diye duymuştum ama o ne kadar doğru bilemiyorum. Bu şekilde bir kaç çözüm üretebilirsiniz. sağlık sorunu olmadığı sürece şırınga ile su vermeyin

Özellikle kısır kedilere böbreklerinin sağlıklı çalışması için dikkatini çeksin diye su pınarı alıyorlar. Ben denemedim. Şırıngayla içmeyi kabul ederse günde en azından 1 ya da 2 şırınga içerse zararı olmaz. Sizi tırmalayıp içmeyi kabul etmeyebilir. Hasta kedilerimden bazıları bebek gibi şırıngayla ne verirsem içerlerdi bazıları da bir yudum bile içmezlerdi kedinin huyuyla ilgili. Ben eskiden sokak kedilerini et tavuk balık gibi yiyeceklerle besliyordum çok az su içiyorlardı. Şimdi sahiplendim ve düzenli kuru mama veriyorum onlar aşırı içiyorlar. Köpeklerin içtiği gibi lak lak :D Bir zararını görmedik, sadece tuvaletleri çabuk yaşarıyor.

e234567

benimki de az içtiğinden su bardağına doldurup veriyorum nedense bardaktan içmeyi seviyor

theyusra

bazı kediler derin şeylerden su içmeyi severler, büyük bir kap deneyin belki işe yarar

ebruafsr

Benim kedimde asla şu içmiyordu. Her şeyi denedim bardağa koydum belli bir süre içip onu da bıraktı. En son pet şişenin kapağına koyup içirmeye başladım. Bir tek ondan içiyordu şişenin sesine koşa koşa geliyordu. Siz de bir deneyin isterseniz

beyzathemoc1

Şırınga zorunda olmadıkça kullanılmamalı su soluk borusuna kaçabilir

Evin her yerinde su olsun
Plastik kap olmasın metal cam ya da porselen olsun
Suyunu düzenli olarak yenileyin
Arada musluğu açın benimkilwr musluktan akan suyu içmeyi çok seviyor
Et tavuk ciğer vs haşlayın sürekli ve suyunu içirin çok faydalı

AGizemm

Bilgiler için çok teşekkür ederim deneyeceğim

Lokumcukk

Deli gibi evin her köşesine su koyun öyle içiyorlar hdh