Mama Ve Su

Rebellious

Merhabalar, bugün sosyal medyaya gezerken bir video gördüm ve yorumlarını okurken kendinin mama ve suyunun ayrı yerlerde olması gerektiğini ve aynı yerde olursa mama yemekten çok su içerek devamlı çişe çıkacağını yazmışlardı. doğrumudur ? Çünkü eve geldiğimde mama kabından iki lokma almış ama suyu bitmiş oluyor ve kumu sadece çiş olmuyor. 3 aydır kedi bakıyorum ve kesim 6 aylık. bir bilgiye sahip olan var mı ? Yarın gündüz veterinere de soracağım ama sizlerin de fikirlerini merak ettim. Okuduğunuz ve yorumlarınızı benimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

8 CEVAP

theyusra

kediler su içerken mama kokusu almaktan hoşlanmazlar.

beyzathemoc1

Su kabı ve mama kabı arasında 1-2 metre boşluk olması lazım hatta mümkünse ayrı odalarda olmalı kediler titiz canlılar özellikle su konusunda asla başka koku istemezler stadlı mama kapılarını bu yüzden yanlış buluyorum sadece mama ya da sadece su koyanlar yine iyi de ikisi yan yana olmamalı evin her odasına su kabı koymak da su içmeyi arttırır

Renklipati

1 yılı geçkin kedimin mama ve su kabı ahşap birbirine yakın olan mama kabı. Zerre farklılık yaşamadım gider mamasını yer canı ne zaman su isterse içer. Günlük mama öğününü bitirir. Suyunuda aynı oranda hep içer..

NorthNight

Tam tersi bence. Mutfakta mama kabı yanında da bir su kabı var, birde antrede suyu var. Asla mamanın yanındaki sudan içtiğini görmedim ben içim rahat etmiyor diye sürekli tazeliyorum. O sadece antredeki suyundan içiyor.

natasha_nk

Evet kokusu geciyor diye suya içmezler ayrıca kediler su içmeden bir patisini suya biraz daldırıp kontrol ederler durgun suyu göremedikleri için bu yüzden mamaya da su gelince mamayi da yemiyorlar mamanin biraz yakınına koyanilirsiniz benim kedim mama yedikten sonra direk su iciyor fazla uzak da olunca üşeniyor gitmiyor ikisini de görebileceği yerde olsun

hannnngggg

bende bunu ilk kedim geldiğinde bilmiyordum yan yana koymuştum asla su içmiyordu mamasını bitirip suya dokunmuyordu daha sonra ayrı ayrı yerlere koydum önce mamasını yiyor sonra su içmeye gidiyor gelip geçip su içiyor mama kokusu suya sindigi içinmiş

Dobbyko

Ben kedimin suyuyla mamasını aynı yere koyduğumda su içmez mamasını yer sadece. Geçen yaz mesela su selalesiyle mama kabini yan yana koydum ( Su selalesinden icmeyi çok sever ) bir de denemek için başka yere çay tabağında su koydum ve bir süre değiştirmedim o suyu gün içinde. Kedim mamasını yedi su içmek için çay tabağını kullandı. 🤦🏻‍♀️Şu an mama kabı ve şelale ayrı yerlerde duruyor. 😁Sizin dediğinizin tam tersi ama bu şekilde oluyorsa sizin dediğiniz gibi de olma ihtimali var bence. Bu arada mamayı beğenmemiş olma ihtimali de var yavrunuzun tabi.

Rebellious

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.