Papağan İçin Karar Verdiğimiz (Annemle) Son Malzemeler Ve Aklıma Takılan Bir Soru......

Sirinkedisever

Yarın alcaz babam işten gelince :)) Malzemeleri şunlardan alcaz iyi mi hepsi????
Kafesi:
Yemi:Versele-Laga
Oyuncaklar:İpli halatlı ve ahşap
Oyun Alanı:Strese girip tüy yolmamaları için gerekliymiş ama nasıl inşa etmeliyim? Marangoza kendim hazırladığım planı versem yapar mı???
Yemlik&Suluk:Yemlik çelikten olacak. Suluk da plastik (çeliğini bulamadım)
Kraker:Quik ballı meyveli

29 CEVAP

Sirinkedisever

Aslında başka büyüklükte olanlar da var hepsini koyamadım :D Kaç ml daha uygun???

Sirinkedisever

Meyvelik alalım mı? Meyve sebze yemezse sadece tohumlu şeyler falan yerse ömrü kısalıyormuş da :(( Birde tropik meyve severlermiş ama kışın sadece portakal elma oluyo diğerleri mevsimi olmadığından çürük oluyor da onları da sever değil mi? Salatalık, marul, nane, maydano falan da verebilirim değil mi?

Sirinkedisever

*maydanoz

KedimVar

Ben meyve veriyorum evet verebilirsiniz marul vs. Onları da severek yiyorlar bize öyle önerdiler. Ayrıca sulaktan yem yemesi ve yemlikten su içmesi çok zor olur. Sen yemliğinde yem, suluğuna su koy. ;)

Sirinkedisever

Öyle yapacağım :)) Ha aklıma takılan soru şuydu; Biz havalar sıcakken (ki hala sıcak) uyanıp uyuyana kadar kapıları açık bırakıyoruz. Kuşu birkaç gün sonra kafesten çıkartacağım ama ordan kaçar?....

Sirinkedisever

Gaga taşı olarak üyeliğim dondurulmadan önce sormuştum bu uygun o zaman dikdörtgen ve beyaz :)

KedimVar

Alışana kadar 1-2 hafta dışarı çıkarmaman lazım zaten kafese alışsın diye. Kuşu çıkardığında kapılara kapa, hatta hepsini kapandığına emin olmadan dışarı çıkarma. Camlarda sineklik varsa onları açık bırakırsın. Gaga taşının linkine giremedim ama beyaz ve dikdörtgense benim kullandığımdır, o iyi yani.(bana göre)

Sirinkedisever

Teşekkürler ama bi sitede (ki bu abla çok deneyimli) ilk günden eğitime başlayın ve dışarı çıkartın, beklemek zaman kaybı olur. Diyordu.

KedimVar

Hayır hayvan zaten yeni ev, yeni kafes, yeni ortam strese girer yazık. Öyle yapma. Onun yerine ele alışık bir yavru al. Senin ele alıştırmaya uğraşmana gerek kalmaz.

Sirinkedisever

Peki 17:00'te çıkıcazzzz :D

KedimVar

Yarın mı?

Kopek_sever

Kesinlikle yemlik çelik olmali suluk da celikten bir türlü alismiyorlar maalesef o yuzden suluk plastik olacak ama ben cam araştırması yapıyorum hamster suku takabilirim belki cam olanlardan

Kopek_sever

1-2 aylik bir yavru al:) eğer yabani çıkarsa değiştirin, daha ilk gunden eline gelmeli ve dışarıda dursun ama kafeisni brnimsesin mumkunse sadece gece koy kafesine bu arada ne alacaksın?

Kopek_sever

Çok büyük bir ağacı budadim bir daha çıkmayacak bitkisi, cok guzel oyun alani yaptım onu hamağı falan da var yani benim kullandığım ürünler bunlar:)