Veterinerim Dokunma Dedi Ama...

SelinTuksal

veterinerim, tılsım doğum yaparken kesinlikle dokunmamamı söyledi. annenin doğum refleksleri harekete geçmezmiş yoksa. aşırı zorlanma gibi durumlar olursa arayın dedi. ama bir de size sormak istiyorum. dokunmayayım değil mi?

8 CEVAP

diegolilith

kesinlikle dokunmayın yavrunun üzerinde bu sahibi olan sizinki bile olsa kendininkinden başka bir koku olursa anne yavruyu reddeder

diegolilith

pardon sorunuz doğum esnasındaymış; evet bu noktada da dokunmamanız gerekiyor sadece rahatlaması için başından ayrılmayın ve sözlerinizle ona güven verin

SelinTuksal

teşekkür ederim :)

KedimVar

Ne demek dokunma?! Dokun tabi anneyi bol bol sev zorlanırsa yardım et. Eğer ben de vet dokunma dediği için dokunmasaydım 3 yavru ölüyordu!!! Eğer onlar ben dokunmadığım için ölseydi ben çok vicdan azabı çekerdim. Sürekli acaba onlar yaşasaydı karakterleri Nasıl olurdu, beni severler miydi, cinsiyetleri neydi diye düşünürdüm. Ayrıca kesinlikle yavruya dokunma anne reddeder diye bir şey yok. Sonuçta o senin kedin reddetmiyor hatta aksine yavruları senin yanına bile taşımaya çalışabilir. Ben yavruları ilk günden bol bol sevdim, ailem de sevdi hatta arkadaşım geldi o da sevdi (ellerimizi iyice yıkadık sevmeden önce) hiçbir sorun olmadı. Kesinlikle doğumda zorlanma olursa yardım edin anneye ve yavruları sevebilirsiniz. Ama sizin zaten 3-4 yavrunuz varmış zorlanacağını düşünmüyorum. ;))

SelinTuksal

??

KedimVar

Hatta o ölenlerden biri Lidya bile olabilirdi! (Sanırım Lidya 4. doğan ama olsun.)

SelinTuksal

yani doğum refleksleri güçsüzleşirmiş. bilmiyorum ki...

Petdostu

Ben doğumda okuldaydım doğumdan sonra dokundum hiçbişey yapmafı yavrularını hala seviyo