Yeni Gelen Kediyi Kedime Nasıl Alıştırabilirim

diegolilith

1 yaşında erkek tekir kedim var sokakta 3 haftalık öksüz bir yavru buldum dişi kendisi. benimki normalde çok uysaldır kedi de minik diye hemen alışır sandım fakat gördüğünde tısladı. şu an ayrı odalardalar bugün 3. gün yavrunun bir şeyden haberi olmadığı için şu an tek sorun benim koca oğlan. sürekli kapının önünde kapının altından bakmaya çalışıyor kapıyı açayım diye bağırıyor içeri girmek istiyor ama dün de yavruyu sepetten çıkarmadan gösterdiğimde sadece bağırdı tıslamadı.cevremden deneyimi olan kişilere akıl danıstım herkes aynı seyi söylüyor muhakkak alısacak diye. sürekli üzerinde yavrunun kokusu olan çorabı kokluyor.normalde edirnede okuyorum tatil nedeniyle istanbuldayım şu an dönmem gerekiyor ama malesef alışana kadar dönemem hem kedi de çok küçük yolculuğa çıkarmak istemiyorum bu halde. bu süreci daha yumuşatmak için siz ne önerirsiniz gerçekten elim kolum bağlandı yavru gerçekten çok küçük kendine nasıl tehdit görüyor anlamıyorum

2 CEVAP

SelinTuksal

3 haftalık mı? o kedilerin gözü yeni açılmış oluyor daha. kediniz erkek ise işiniz daha zor. kediler alancı oldukları için. bir de bebeği kedi süt tozuyla besleyin sadece. siz koku yoluyla tanıştırmaya devam edin. evet bir gün alışacaklar. internetteki yöntemleri okuyun. mesela bir kaç hafta koku yoluyla iyice tanıştıktan sonra yerlerini tam tersi şekilde yapın. yani büyük kediyi küçük kedinin odasına, küçük kediyi de büyük kedinin dolaştığı yere koyun. kokuları iyice sinsin üstlerine. benim büyük kedilerim de kavga ediyorlardı. araları bozuktu. sonradan mucize gibi düzeldi. küçük kedilerim kendini koruyabilecek yaşa gelince onları da birbirlerine alıştıracağım.

diegolilith

tam 4 haftalık olduğunu düşünmüyorum dişlerinin yapısına baktığım zaman, veteriner de zaten 1 aylıktan küçük biraz dedi büyük ihtmalle 3 haftalık, tüyleri yeni çıkmış zaten belli bu mevsimde patileri buz gibi sıcak su torbasıyla taşıma sepetinde tutuyorum dediğiniz gibi sadece süt tozuyla besleniyor mamadan sonra yürütüyorum 1 saat kadar fakat garip bir şekilde kuma yapıyor tuvaletini sanırım biraz erken alıştı, benim sorum en fazla 1 hafta sonra edirneye dönmem gerekiyor büyük olan alışmadan da götürmek istemiyorum ikisini ekstra ne yapabilirim