Mantar Aşısı ?

Dilarayrtsvn

Merhaba , bugun mesaj gelmiş veterinerden mantar aşısı zamanı geldi diye ilk defa duydum bu aşıyı . Yapılması çok gerekli mi sizce düzenli olarak yaptıran var mı

5 CEVAP

Dilarayrtsvn

Çok teşekkür ederim bilgiler için zaten yok yaptırmam faydasından çok zararı var . Şimdilik mantar sorunumuz da yok . Veteriner aşı takvimine eklemiş sanırım para için yapılan küçük oyunlar 😒

septikbaykus

Mantar aşısı her mantar türüne etki etmiyor malesef

Aliye87

Merhabalar,
Ben yaptırmadım, çok ağır aşılardanmış. Kedinin bağışıklığını zayıflatabiliyor ve direkt karaciğerini olumsuz etkileyebiliyor. Zorunlu aşılardan değil, yaptırmak zorunda değilsiniz. Bu aşının mantar oluşumundan sonra yaptırmanın daha uygun olduğunu söyleyenler var. Şimdilik mantar oluşumuna karşı elinizden gelen tedbirleri uygulamanız kafi gibi... Önlem olarak şimdilik ve elbette her zaman evinizin ortamının ve kedinizin mama kaplarının ve kullandığı her eşyanın temizliğine ve hijyenine dikkat ediniz... Allah korusun, ilerde oluşursa gerekli uygulamaları o zaman yaptırabilirsiniz.

e234567

bence de mantar olmadıysa yaptırmayın her kedi mantar kapmıyor zaten benim kedim mantar olduktan sonra yapıldı geçti

YaDu

Benim kedimde mantar oldu ne yapacağım bilmiyorum. Bitkisel tedavilerle geçirmeye çalışıyorum ama olmuyor. Aşı yaptırmak istemiyorum zarar verecek bünyesine