Kedime Kıymalı Mama Yapsam Sağlığı Açısından Birşey Olur Mu?

Yazgi17

Kedime mama sipariş etmiştim ama pazartesi günü gelicek ve şuan maması bitti gidip bi petshopatan alma şansım da yok acaba kıyma ve patatesi haşlayıp mama yapsam sağlıklı olur mu karar veremedim... Kıymayla yapmamın sebebi de evde sadece kıyma olması

5 CEVAP

Palyaco

Oncelikle lapa pirinç yapın sonra kıymaya kavurun verin mamaniz gelene denk pirinç daha iyi olur ishal yapmaz

Hilalkoca

Kıyma, pirinç ve patatesi karıştırıp yaş mama yapabilirsiniz bir de sadece bir sabah yumurta haşlayıp verin

Kısa süreli hiç sıkıntı olmaz, uzmanlar mama bittiyse evde köpek maması varsa onu bile 1-2 gün yedirmeye izin veriyorlar. Uzun süre beslenmede sıkıntı olabiliceği için hazır kedi mamalarını öneriyorlar, taurinden eksik kalmasınlar diye.

beyzathemoc1

Doyurucu olacağını sanmam marketten ciğer alamaz mısınız

cerronitta

kısa süreli olmasına ve çok sık olmamasına dikkat ettiğiniz sürece sıkıntı yok. hayvan mamalarındaki besin değerlerı onların bünyesine göre hazırlandığından insan besinleri ya fazla ya da az gelebilir vücut sistemleri için