Kedi Tırnağı Kesmek

martha

kedimin tırnağını hiç kendim kesmedim hep veteriner kesti. ama aşıları bittiği için sırf tırnakları dolayısıyla gitmek istemiyorum . mecbur ben kesicem. çok zor ve tehlikeli mi ?

9 CEVAP

ursaminor

Yavruyken izin veriyordu, dikkatini dağıtıyorduk bir şekilde. Büyüdükçe uyurken kesmeye başladık. Ama son zamanlarda uyurken de izin vermiyor. :(
İki-üç tırnak kesilse gerisi uzun dolaşıyor.
Gözünün kenarı yarıldı geçen gün kaşırken. Açık yarayla uğraştık bir de. Artık veteriner de ancak büyük deri eldivenlerle tutabildiği için kızı o da kesemiyor. Biz kedinin adını razor olarak değiştirmeyi düşünüyoruz. Hayaller kuruyorum bazen, bayıltıp mı kessem, battaniyeyi sarsam şöyle sıkıca kessem, bir gün gelip anne tırnaklarımı keser misin dese (eheh yok artık) ...
İçim daraldı akşam nöbet tutayım ben yine ortalıkta uyursa bir iki tane kessem vallahi tatmin olacağım :D
Jiletçi gibi dolanıyoruz ortalıkta her yerimiz çizik çizik

ursaminor

Bugün arka ayaklarının toplam 6 (yazıyla altı) tırnağını kesebildim, çok mes'udum :P
Kaldı iki eheheh
uyuuuu uyuuuuu uyuuuuğğğğ diye telkin ediyorum. evet :D

Hayır çok kolay.Ben hemen iki dakika da uyku sırasındayken yapıyorum.Uyanıkkende yaptığım oldu kızmıyor bizimki :) Tırnak makası al birazdan bendekinin resmini atarım.İntarnetten izle videolarını.Önemli olan ucunu kesmek.Sivriliğinin gitmesi yani.Aman ha dibinden kesersen canı çok yanar.İzle intarnetten anlayacaksın :))

KedimVar

Evet bazıları yerinde duruyor bazıları durmuyor. Durmayanlarda iş zor oluyor. Ben ikisinin tırnaklarını 5 dakikada kesmiştim. Bir de önceden uyarayım daha kesmeye başlamadan miyavlıyorlar acı acı. Sakın aldanmayın Canları acıdığı için değil bu. Sadece zorla tutulup tırnaklarını kestirmek istemedikleri için. Aman canı acımıştır diye düşünüp kesmemezlik yapmayın yani. :))

Anonymus827062

Tırnak kesmek tam bir işkence! Kesen dostlarımın kedileri çok kolay ve sorunsuz bu konuda sanırım. Ve rahatça izin veriyorlar. Bizimkilerin ayaklarını tutmadan önce on kere düşünmek gerek:) ve kesme sırasında savaşıyoruz birbirimizle:) ama o yuzden yavru kedim hariç diğerlerini bu konuda serbest bırakıyorum:) başka bir veterinerin tavsiyesi ise kesilmemesi konusunda. Çünkü kumu kazarken pençelerini kullandığı için. Tırnakları olmazsa zorlandığını söylüyor. Tırnaklarını zaten tirmalama tahtasında surterken düşürüp yeniliyorlar...

Heiter

Biz de uyurken kesiyoruz. Çok bunaldığını düşünürsek o anda kesmiyoruz. Böyle zamanlarda bolca oyun oynatıp yoruyoruz ki mayışsın ve biz de işimizi huzurla yapalım :)

KedimVar

Çok zor değil kıvrılan yeri kesin yeter. Kısa kesmediğiniz sürece tehlikesi yok. Kısa keserseniz tırnağın içindeki damarları da kesebilirsiniz. Ama zaten tırnağın içindeki damarlar gözle görülüyor. Keserken dikkat edin yeter.

Anonymus827062

Martha birlikte kesebilecegin biri var ise evde kediyi tutacak rahatça kesebilirsin. Ben yalnız ugrastigim için bu konuda benim için problem oluyor

SelinTuksal

bizde abim tutuyor ben kesiyorum, ki bu bile işkence gibi oluyor. durmuyo ki eşşek sıpaları!