Yılbaşı Laneti

Jean

Arkadaşlar, 2 saattir kedim yılbaşında yapılan bağrışmalar çağrışmalardan zangır zangır titriyor, korkuyor sürekli kaçıyor. saklanmaya çalışıyor, dışarıdan gelen seslere bakıyor. ödül maması verdim yemedi, oyun oynamaya çalışıyorum asla tepki vermiyor sadece kapana sıkışmış fare gibi. inanılmaz bir korku ve stres yaşadı. ilk defa oğlumu böyle gördüm, çok korkuyorum bir şey olur mu? sitelerde oturuyoruz, her yerimiz site insanlar susmuyor çığlık çığlığa, şarkılar söylüyorlar.

19 CEVAP

simbakedi

hala havai fişek atan davarlar olduğuna inanamıyorum ya sakjhdakjhs tamam görüntüsü güzel de yani bu kadar da olmaz. sanki 21den ne gördük de 22de ne olacak :D

Warriorsans

Gerçekten şu havai fişek saçmalığı yasaklanmalı. Evin içindeki kedilerimiz bu kadar etkileniyorsa, kim bilir dışarıdaki hayvanlar neler yaşıyor.. korkudan ölen hayvanlar bile oluyormuş. Kuşlara olan etkisini söylemiyorum bile..

metmet

"Gerçekten iğrenç bi hayat" ama insanlar yüzünden...

Renklipati

Malesef bu tür sadece kendi keyiflerini düşünen insanlar var.saygıyı bilen insanlar zaten bu şekilde davranmaz,diger kişileri rahatsız etmez. Gir evinde neyi kutluyorsunuz kutlayın..kedinize üzüldüm yüksek ses sonuçta şaşkın şok ölmüştür bu neyin nesi diye..bizim burda Allahtan sadece havai fişek atıldı kısa sürede durdu,onda bile kedim korktu camdan gözünü ayırmadı..umarım iyidir yavrucak yazık stresli bir gece geçirmiş

Evde hastamı var kedimi var sesten rahatsız olanmı var kimsenin umrunda değil

Gimlihanim

Hayır. Tedirgin olmayın siz onun iyiliği için uğraşmışsınız. Her kedinin huyu da farklıdır aslında. Gimli gerilince asla yaklaştırmaz yanına. Biz de pek yaklaşmayız. Ama hep yanında dururuz. Öyle biraz sakinler. Bir daha olmaz umarım ama olursa belki denersiniz. Bir de çok fazla geriliyorsa böyle durumlar için sakinleştirici belki işe yarayabilir. Anladığım kadarıyla çok çok fazla korkmuş yavrunuz.

Jean

Onlari dusunmez miyim onlari da dusunuyorum tabii. sadece kus da degil oturdugum yerde cok sayida kedi var. kedilerin dolu oldugu bir yer. Onlarin nerelere kactigini dusunemiyorum zaten.

Jean

Tokyovesushininannesi gercekten dedigin gibi, cama cikip bagirdim mecburen bebek uyuyor diye, kedim kotu oldu desem kimse takmaz diye. mecburen oyle dedim, kendi binamda bagranlar iceri girdi, birazcik sonra cikip tekrar bagirdilar. sadece benim bina da degil her yer bina her yerden bangir bangir susmadan cigliklar, muzikler. gercekten nasil bir insanlik pes, hadi 5 dakika surse neyse, 2 bucuk saat surdu.

Palyaco

24 saat sonra düzelir suan stres yapmış

Warriorsans

Gerçekten şu havai fişek saçmalığı yasaklanmalı. Evin içindeki kedilerimiz bu kadar etkileniyorsa, kim bilir dışarıdaki hayvanlar neler yaşıyor.. korkudan ölen hayvanlar bile oluyormuş. Kuşlara olan etkisini söylemiyorum bile..

mmhureyre

Çok üzüldüm kendiniz için. Umarım artık susmuştur insnlar. Ypblcğnz tek şey en sessiz odanıza kapatıp ışığı da söndürüp insanların susmasını ve ondn bir süre sonra da kendinizin sknlşmsini bklmk

Jean

maalesef susmadılar, dışarıdaki gürültü az evel kesildi. polis geldi ama binada hala şarkılar söyleniyor, bağrışma sesleri çıkarılıyor. kedim de hala çok korkuyor. ben de onun için aşırı üzgünüm şu an mahfolduk

Gimlihanim

Malesef kediler gürültüden çok tedirgin oluyorlar. Gimli de çok rahatsız oluyor, korkuyor. Biraz müsade edin ona. Yanında bekleyin böyle durumlarda. Ama asla üzerine gitmeyin. Umarım zamanla alışırlar.

Jean

üzerine çok gittim, bilmeden kötülük mü ettim? dikkatini dağıtmaya çalıştım ama asla dağılmadı, sadece korku ve titreme halindeydi. şimdi biraz sakinleşti, daha iyi ama 2 saatten fazla bu korkuyla yaşadı

Jean

Evet, inanilmaz derecede korktu. ikimiz yalniz yasiyoruz. sese alisik bir kedi degil, disariya cikarken gurultuden korkardi hep, simdi disardaki gurultu dun gece sanki evin icerisindeydi. havai fiseklerle daha da katlandi korku