Kedi Göz Üstü Tüy Dökümü

reinefee17

Kedimin gözlerinin üzerinde ki tüyler dökülüyor sanırım diğeri de biraz seyrek endişeliyim

14 CEVAP

Benim kedide tekir ve aynı sadece o kısımdaki tüyler daha seyrek ve kısa bir problem olduğunu sanmıyorum

Mia2021

Benim kedimin de öyle bende farkettim ama önemli birşey olduğunu düşünmüyorum. Yinede veteriner hekim bilir tabiki kontrole götürdüğümde her yerine bakıyor birşey olsaydı söylerdi diye düşünüyorum

Palyaco

Göz üstleri biraz seyrek olur her kedide fazlası olursa o zaman uzman veterinerden yardım alabilirsiniz

Genelde 1 yaşından sonra seyrekleşiyor o bölge hastalık belirtisi değil, hele bizim birinin kel kaldı.

Kediciik21

Benimde öyleydi 1 ay sonra baya döküldü mantar başladı bağışıklığını yüksek tutun

Warriorsans

Ben gördüğüm çoğu kedide bu durumu fark ediyorum şansta da o kısım daha seyrek. Önemli olan bir kaşınma kızarıklık yada ciddi bir seyreldik durumu. Eğer öyle olursa veterinere gitmek gerekir

e234567

bi orası ise mantar değildir. kaşınması o bölgede yoğun değil ise normal. benimkinin de diğerlerine kıyasla daha seyrek olduğundan sordum kaş bölgesi olduğundan her kedide orası daha azdır dedi. cins kediler vardı pansiyonda onların ki de daha seyrekti benimkinin kadar belli olmasa da. içini ferah tut

e234567

bi orası ise mantar değildir. kaşınması o bölgede yoğun değil ise normal. benimkinin de diğerlerine kıyasla daha seyrek olduğundan sordum kaş bölgesi olduğundan her kedide orası daha azdır dedi. cins kediler vardı pansiyonda onların ki de daha seyrekti benimkinin kadar belli olmasa da. içini ferah tut

reinefee17

Kaşınma kızarıklık gibi bir durum söz konusu değil sadece bir seyreklik var o kadar

e234567

tamam normal o zaman takma kafaya

Selonika

normal bir şey çoğu kedide de var zaten

vydb

Kedim 1 yaşında ve büyüdükçe oradaki tüyleri seyrekleşti. Veteriner doğal olduğunu söyledi. Ama tavuklu mama yediğinde o bölgedeki tüy dökülmeleri daha da çoğalmıştı. Balıklı ND yiyor şu an ve tüyleri düzeldi.

bloodyluxury

Merhaba,

Benim oğlumun da bahsettiğiniz bölgede tüyleri seyrek. Bence endişe edecek bir durum değil.

bu normal birşey daha gür bir şekilde tekrar çıkar..