Kedim Beni Sürekli Tırmalıyor

Kedim çok hırçın sürekli tırmalıyor tüylerini severek onu sakinleştirmeye çalılıyorum.Küçüklüğünden beni böyle annesinide bazen çok sert ısırıyordu

8 CEVAP

bloodyluxury

Merhabalar,

Evet, eğer ellerinizle oynatıyorsunuz bunu azaltmayı deneyin. Kediler avcı hayvanlar oldukları için bu şekilde oyunla karışık da ısırıyor olabilir. Eğer ısırırsa, oyun oynatmayı bir süreliğine bırakabilirsiniz. Yavaşça hayır diyerek ya da canınızın yandığını belli ederseniz belki faydası dokunabilir. Bir de matatabi çubukları var, onlardan verip ısırmasını sağlamanız da etki eder kanımca.

Selamlar.

_SeNa

Ellerinizle oyun oynatmamaya çalışın. Bir oyuncakla oynatın, ısırabileceği sevdiği bir oyuncakla. Kediden kediye huylar değişiyo, kedim de oyun oynarken çok sert olmayacak şekilde ısırabiliyor 🤷🏻‍♀️

D-O

Matatabi çubuklarından alabilirsiniz isirma istegini onunla giderebilir.

Caninizi yakacak kadar isirdiginda net bir ses tonuyla hayir diyip oyunu birakin ve odadan cikin. Zamanla ogrenebilir.

İsirmaya basladiginda elinizle falan oynatmayin hemen oyuncakla dikkatini dagitin.

patidostu17

kedinizin tırnaklarını düzenli olarak kesin. kuduz aşısını zamanında yaptırın. bunlar sizi tırmaladığında bir şey olmasın diye gerekli. ona oyuncaklar alıp oynatabilirsiniz. bir de şunu söyleyebilirim. bende kedimle oyun oynuyorum. oynarken tırmalama ve ısırma durumu oluyor ancak elimi aniden çekmiyorum. çeksem kötü olur. bu anlattıklarımı uygulayabilirsin.

Herkeze çok teşekkürler dediklerinizi uygulayacağım umarım durum düzelir💖💗💞