Dili Dışarıda

minnakkediler

Kedim nadiren de olsa son 2 gündür dilini dışarıya çıkararak nefes alıyor bazen oluyor ama susuz da değil su da içiyor sizce neden ?

10 CEVAP

KedimVar

Normal. Benimki de öyleydi. Şu an 6 aylık 3,5 kilo. :))

KedimVar

Sıcaktan veya çok yorulunca yapıyorlar onu.

minnakkediler

Bir de benim kedim 2.5-3 aylık civarı 1.5 kilo sence normal mi cinsiyeti dişi

SelinTuksal

ooooo, o da çok kiloluymuş ada

kediminnos

Yorulunca yapiyolar. Ben de geceleri kedimle cok oyun oynuyorum kosturuyo kuduruyo ve oyle yapiyor yoruldugu icin

miasugok

Benim kedim de veterinere giderken yolda dili dışarda nefes alıyor. Heyecanlandıklarında ya da korktuklarında da yapıyor olabilirler.

Valla biz de perişkonun izinden gidiyoruz 2 aylık ve 1500 gramız

KedimVar

Lidya ya mı dedin kilolu? Eğer ona dediysen haklısın top gibi göbüşü var. Yemekten uzak tutamıyorum ki. Her bulduğunu yiyor sokak kedilerine verdiğim mamayı bile yemeye çalışıyor. İlk önce kendi mamasını yiyor sonra gidiyor Peri nin mamasını bitiriyor. Ne yapsam bilemiyorum çok obur.

KedimVar

Biraz da büyük ırk olmasından kaynaklanıyor tabi.

Zeynooo

Yorulmuştur dinlenmesi gerekli bu durumda.

Denizzzzzz

Bir sürü sebebi olabilir birincisi sıcaktantır büyük ihtimal suyunu biraz serin verin veya ıslak ellerinizle sevip hafif tüyleri nemlendirenilirsiniz ama kediler bu tepkiyi korktuklarında heyecanlandıklarında,canları acıdığında ve çok yorulduklarında da yapıyorlar kedisini en iyi tanıyan kişi olan sen neden olduğunu mutlaka farkedersin