Tekir Dişi Kedim Kuru Mamadan Başka Bişey Yemiyor

proplan kısır mamadan başka bişey yemiyor tavuk veya balık da yemiyor yaş mama da yemiyor ev yemeği zaten vermiyoruz.
Sokak kedisiydi önceden çok garip böyle bir durum yaşayan var mı ?

7 CEVAP

simbakedi

benimki buldugu her seyi yer ama soyle bir seu deneyebilirsiniz. bizimki kizginlik doneminde bir kere cok istahsizlasti, asla yemek yemedi (halsizlik degil kizginliktan dolayi yemiyordu). yas mama versem de koklayip gidiyodu. et/tavuk/balik/ciger birini haslayip kuru mamasinin ustune dokmustum suyunu o zaman severek yemisti. hicbir sey yemiyorsa bile bunu denerseniz ve yerse bi faydadir

Hilalkoca

O zaman kuru mama yemeye devam etsin 😅ama arada sebze ağırlıklı yaş mama yapıp verebilirsiniz bunları yemesi için de sevdiği bir malt varsa onu sıkın üstüne alıştıkça yemeye başlar.

D-O

Benim kedim de kisirlasana kadar boyleydi. Kuru mamasi disinda agzina bi sey surmuyodu sanki kedi degil gibiydi :D
Ama bazi kediler boyle oluyor pek yapacak bi sey yok. Sevdigi aromalardan yas mama vermeyi deneyebilirsiniz. Odul mamalari deneybilirsiniz. Onun disinda kuru mamasi iyiyse bence sorun olmaz illa ev yapimi tavuk vs. yemesine gerek yok diye dusunuyorum

Hilalkoca

Ben de aynı durumu yaşadım nedenini hâlâ anlamış değilim. İştahı açılsın diye immuneks şurup kullandım onu kullandıktan birkaç gün sonra yaş mama yemeye başladı.

@hilalkoca kedim zaten biraz şişko iştahı açıldığında obez olursa🙂

teşekkürler💗

malt yalıyor sadece mamadan başka 😌