Yavru Kedim Bant Yuttu Ne Yapmalıyım

6 aylık yavru kedim 3 cm kadar bant yuttu birşey olur mu çiğnerken gördüm uğraştım çıkartamadım biraz zor yuttu gibi çok endişeleniyorum

6 CEVAP

beyzathemoc1

Bol bol malt verin zeytinyağı ya da balkabağı varsa verin ve kakasını takip edin kakada göremezseniz büyük ihtimalle iştahsızlık ve kabızlık bununla beraber de halsizlik meydana gelir eğer böyle olursa bağırsağını tıkamış demektir bu durumda acilen veterinere gidin ama şu an yapabileceğiniz çıkartmasına yardım edip gözlemlemek

gece18

Nasıl bir bant? Kağıt bant, koli bandı? Dışkılama ve kusma yoluyla atılabilir. Takip edin. Atamazsa eğer kusma halsizlik iştahsızlık belirtileri başlarsa veteriner’e götürün acil.

Dkd

Bir süre malt miktarını arttırın dışkısını da gözlemleyin çıkarır diye düşünüyorum. Kabızlık ya da iştahsızlık gibi bir durum olmazsa endişelenmeyin muhtmelen vücut kendisi halletmiş demektir.

Şeffaf koli bandı yuttu

gece18

Takipleyin lütfen. Umarım dışkılarken veya kusarken çıkarır. İştahsızlık yememe başlarsa son çare veteriner.

İnşallah çıkartır teşekkür ederim