Kediye Ne Kadar Mama Vermeliyim

Celaltokgoz

Merhaba kedim bugün 9.ayına girdi ve bugün kısırlaitırdık kendisi biraz fazla kilolu ve 4kilo 800gram veteriner ölçülü vermemiz gerektiğini söyledi fakat ölçüde bahsetmedi internetten biraz baktım günlük 55 60 gram diyor maksimum ben bunu nasıl ölçüp verebilirim çünkü fazlasıyla obez olacak

3 CEVAP

hannnngggg

hangi mamayı kullanıyor mama paketinin arka kısmında beslenme tablosu yer alır oraya bakarak ölçülü verebilirsiniz

bloodyluxury

Merhaba,

Geçmiş olsun. Biz de oğlumuzu yeni kısırlaştırdık. Öncelikle eski maması ile kısırlaştırılmış kediler için olan mamaya geçerken kademeli olarak geçmiş yaparsanız iyi olur. Mama paketinin arkasında ne kadar verileceği yazıyor olmalı. Oradan bakabilirsiniz. Evinizde tartı varsa bir çay bardağına koyup kontrol edebilirsiniz. Mama tanesinin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir 40-60 gram arası oluyor bir çay bardağı diye biliyorum. Eğer tartınız yoksa, markete giderken bardak ve mama alıp orada da bakabilirsiniz.

kullandığınız mamyı değiştirebilirsiniz...