Köpeğimi Yatağında Yatmaya Alıştırmak

kemall

Köpeğim bazen yanımda bazen kendi yatağında yatıyor gece kapıyı açmazsam ağlıyor bu durumun önüne geçmek istiyorum sürekli yatağında yatsın benim yanımın yatacak yer olmadığını anlamasını nasıl sağlarım?

5 CEVAP

Robin

Köpek için yapılması gereken şey o kapıya geldikçe alıp yerine yatırıp ödül maması vermek veya sevmek ilgi göstermek kısacası yerinin orası olacağını anlamalı ancak kapıda durmayı ödül maması için yapmaya başlarsa bu sefer biraz sinirli otoriter hale dönüşmek lazım.Kedi için bilemiyorum henüz söz dinleyen bir kedi görmedim bol şans :)

yavuz

benim de kedim samim ile ayni sorunum var. müsadenizle sorunuza ortak oluyorum. :)

deleted_12985

Köpek ile ilgili bir fikrim yok ancak benim kedim de aynı sıkıntı var:) birde şöyle bir araştırma okumuştum, kediler aslında sizin sahibinin gibi davranır sizin komutlarınızı işine geliyorsa yerine getirir:)

mge1978

bende yaşadım aynı sorunu dayana bilirseniz köpek kafesleri var akşam bir saat belirleyip koyun 3 gün içinde düzeliyor öğreniyor ama mümkünse sabahtan koyun 1 gün boyunca alışıyor biraz sert gelebilir ama ben bütün yolları denedim bunda cözüm buldum saygılar

pamuk

yanlız bırakılmaktan hoşlanmıyor olabilir...
yanına bir tane daha arkadaş lazım olabilir...