Biraz Kötü Bir Soru Olacak Ama. Hayatını Kaybeden Evcil Hayvanlar?

bengusarioglu

Kedime böbrek ve karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu. Yaşı da var. Bu soruyu çok üzülerek bazı şeylere hazırlıklı olmak adına soruyorum. İstanbul gibi bir yerde hayatını kaybeden hayvanımız için ne yapabiliriz?

21 CEVAP

bengusarioglu

Çok teşekkür ederim. Ben sahiplendiğimde dişleri yoktu ve yaşlı olduğunu söylüyordu danıştığım tüm veterinerler. bugün sonuçları görünce 12 yaş veya üstü olduğu kesinleşti. çok uzun zamandır sağlıklı değil ve sürekli bir sağlık sorunuyla boğuşuyoruz. veteriner diyaliz ve organ naklinin bizim açımızdan bir seçenek olmadığını söyledi, nedenini bilmiyorum ancak öğreneceğim.

1Elif

Sakın pes etmeyin. Bizim 5 gün su bile içmediği günlerimiz oldu. Çıkmadık candan asla ümit kesmeyin. Çok zor ve masraflı oluyor biliyorum aynı durumdayız sizinle. Parazit ilaçlarını durdurduk çünkü kaldıramıyor. Hem karaciğere hem böbreklere ağır geliyor. Gün geliyor gitti diye ne seviyorsa onunla beslemeye çalışıyorum. Ne mutlu ki ömürlerinin son deminde yuva yüzü gördüler.

beyzathemoc1

Ne kadar hazır olunabilir konusuna çok katılıyorum size tavsiyelerim var bu konuda
Taradıkça çıkan tüyleri atmayın saklayın
Bol bol fotoğraf video çekin
Pati izini çıkartın
Üzüntünüzü ona belli etmemeye çalışın
Geçirdiğiniz her anın kıymetini bilip dolu dolu yaşayın onun yanındayken hiç ölme ihtimali yokmuş gibi davranın
Ben bunları yapamadım çok pişmanım size şunu söyleyeyim vefat ettiğin ben evdeki çöpleri karıştırdım halıları inceledim bi parça tüyünü bulurum belki diye

bengusarioglu

Çok teşekkür ederim. yüzleşmesi çok zor bir gerçek ne yazık ki, hala kabullenemedim. ama yakın zamanda olacağı gerçeğinden de kaçamıyorum.

bengusarioglu

Olmuyormuş ne yazık ki. Diyaliz de olmuyormuş.

teddybal

Çok üzüldüm geçmiş olsun, nakil yok ama diyaliz var diye biliyorum ben kedilerde. Sonuçlarını alıp üniv., hayvan hastanesi gibi kapsamlı büyük yerlere mi danışsanız bir de acaba? Hem karaciğer de desteklenebilir belki, bu arada yaşı kaçtı kedinizin çok mu fazla? Tekrar çok geçmiş olsun.
https://www.ronesansveteriner.com.tr/veterinerlik-hizmetlerimiz/diyaliz/

huqi

Teşekkür ederim🙏
Kediniz içinde çok üzüldüm😔

kediniz için çok üzüldüm 😪

beyzathemoc1

Ben de yavrumu böbrek yetmezliğinden kaybettim asla böyle bir şeyi düşünmedim çünkü her şey iyiye gidiyordu ölmeyeceğine çok emindim o yüzden öldüğünü kabul etmek çok zor oldu bunları önceden planlamak ve kendini hazırlamak en iyisi ama sanırım hayvan mezarlıklarının çoğu kapatıldı suzionline ın bi postu vardı https://www.instagram.com/p/CVacxjosYDl/?utm_medium=copy_link buraya bakın herkes deneyimini anlatmış

D-O

Merhaba
Kedinize cok gecmis olsun! Gercekten dusuncesi bile cok uzucu bir soru.
Benim bu konuda bilgim yok ama belki sorunuzu gorup cevap veren cikar diye cevapliyorum

e234567

kedilerde organ nakli olmuyor mu?

huqi

Çok üzüldüm çok geçmiş olsun🥺
İstanbul'da hayvan mezarlığı var fakat fiyatlar hakkında bir bilgim yok.
Kedinizin hastalık belirtisi nasıl başladı acaba?
Benim de kedimin dişleri yok sokaktan sahiplendiğimde hiçbir dişi yoktu yani. Hekimler sadece dişine bakarak kedimin yaşlı olduğunu düşünüyordu. Bence de çok genç bir kedi değil oyun oynamayı seviyor ama kendi başına değil biz oynattığımız zaman oynar ve genellikle oturduğu yerden oynamayı seviyor gün içinde de genellikle uyuyor. Bu sene de yediği mamalardan dolayı kaşınmaya başladı, en yakın zamanda check up yaptırmayı düşünüyoruz.

bengusarioglu

Merhaba teşekkür ederim. Sahiplendiğimde birçok dişi yoktu kalan dişleri çok kötü durumdaydı dişetleri şişikti. Benim kedimde yeme içmeden kesilme ve keyifsizlikle başladı. Günlük oynamalarını yapmamaya başladı ve hep anemikti ama kan değerleri çok çok düştü en son anemisiyle anladık biz biraz geç kaldık bence. Bir baktırmanızı öneririm şüpheniz varsa.

1Elif

Sakın pes etmeyin. Bizim 5 gün su bile içmediği günlerimiz oldu. Çıkmadık candan asla ümit kesmeyin. Çok zor ve masraflı oluyor biliyorum aynı durumdayız sizinle. Parazit ilaçlarını durdurduk çünkü kaldıramıyor. Hem karaciğere hem böbreklere ağır geliyor. Gün geliyor gitti diye ne seviyorsa onunla beslemeye çalışıyorum. Ne mutlu ki ömürlerinin son deminde yuva yüzü gördüler.

Palyaco

Şimdiden çok üzüldüm yapılacak bisey yok hazırlıklı olmak gerçekten çok üzücü