1,5 Çay Bardağı Mama

Arzbala

Kedim 3 kg 10 aylık kısır bir kız günde 1,5 klasik çay bardağı kuru mama veriyorum geceleride 50gr yaş mama genelde saat 9 gibi. Ve sabah 7,30 a kadar mama vermiyorum. 2 çay bardağına mı çıkarmalıyım sizce? Çünkü sanki yetmiyor gibi kuru mamayı akşam olmadan bitiriyor. Toplamda 125 gr yiyor günlük kilosuna göre fazla yiyor ama vermezsem istiyor :) Birde kutu konservenin bütününü verirsem isal yapıyor yarısını veriyorum sizlerin kedileride bütün kutuyla isal oluyor mu?

17 CEVAP

Arzbala

Herkesede çok teşekkürler her bilgi her tecrübe benim için çok kıymetli 💕

yumak_bey

günlük 50 gr vermelisiniz maalesef.. ikiye bölüp 25 25 verebilirsiniz öğün gibi çok ısrar ediyorsa 75 olsun ama azaltmalısınız obezite olabilir.. yaş mama haftada bir kere ve 85 grmlık konserveyi ister bir kerede ister 2 veya 3 kerede verebilirsiniz