Kedı Antibiyotik ???

Senablkbs_

Merhaba . Yaklasik 2 aylik yavru kedi kedi gribi (herpes virusu tarzi ve türevi)oldu . Gözleri burnu akiyor . Bir veteriner arkadasimizla yazistik gorustuk .Gözlerine damla ve merhem tedavisine başladık fakat antibiyotik tedavisine de baslamamiz lazim . Antibiyotik olarak elimizde aşağıdaki ürün var . Bebek antibiyotigi olarak geçiyor. Haftasonu ve artık antibiyotikler de recetesiz satılmıyor. Baska bir antibiyotige erisimimiz yok yani . Bu fotograftaki antibiyotik hakkinda bilgisi olan var mi? Icerigini ve gorselini paylaştım

10 CEVAP

NorthNight

Etkeni amoksisilin kedilerde kullanılıyor. Kullanabilirsiniz. Ama ml hesabı için veterinere sorun. Biz 500mg lıkta 0,5 önermişti kullanmıştık.

Nadenge

Klamoks antibiyotiği kullanabilirsiniz. Üst ve alt solunum enfeksiyonları için kullanilan bir ilaç ve kedi gribi için uygun. Azro/ Azitro antibiyotik şurubu da üst ve alt solunum yolu enfeksiyonlarına iyi geliyor. Sokağimizda kedi gribine yakalanan kediler için kullanıyorum. Belediye veterineri önermişti.

Kedici84

İlaç konusunu bilmiyorum ama et suyu ve yoğurt ishali azdırır royal canin gastrointestinal ıslak mama bulmaya çalışın veterinerlerde satılıyor ishal kesilebe kadar en azından . Daha yavru kediye et ve et suyu çok ağır gelir yoğurtta ev yoğurdu değilse daha kötü yapar ama yinede siz bilirsiniz tabiiki geçmiş olsun

Kedici84

Pardon Yavru hasta zannetmiştim ama yinede yavruda olmasa et suyu ve yoğurt ishali azdırır royal canin gastrointestinal ıslak mama bulmaya çalışın veterinerlerde satılıyor ishal kesilene kadar en azından . Her kediye et ve et suyu çok ağır gelir yoğurtta ev yoğurdu değilse daha kötü yapar ama yinede siz bilirsiniz tabiiki geçmiş olsun

Senablkbs_

@Nadenge evet ben de bulabilsem ilk tercihimi azitrodan yana kullanacaktım dedigim gibi artık recetesiz temin edilmediği ,resmi tatil/haftasonu oldugu icin es dostta olanlarla yetinmeye calistim onlsr da kedilerde cok bilindik kullanilan ilaclar olmadığı icin tedirgin oldum , yarin sansim yaver giderse bir veterinere azitro surup yazdiricam ve hemen baslayacagim .tesekkurler yorumunuz icin ``

Senablkbs_

Sokak kedisi dogum yapmisti yavrularina bakiyorduk guzel bir yuvasi da vardı. Guzel de bekliyorduk. Nasil oldu bilmiyorum. Dun koruma altina aldik . Surekli sicak tutmaya calisiyoruz altinda yunlu bir yelek var altında sicak su torbasi var . Dun kakasi ishaldi bugün tamamen kati olmasa da yarısı katiydi . Yogurt vs veriyoruz . Et haslayip suyunu eti yediriyoruz cok istahli olmasa da yiyor iciyor . Ama antibiyotik baslamamiz şart. Bu antibiyotik cok da bildigimiz kedilerde kullanilan bir sey degil. Bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi?

Senablkbs_

Asla kendi basima bir tedavi uygulamıyorum onun bilgisini tekrar geçeyim ,veteriner bir arkadasla konusup bir tedavi uyguluyoruz. Bana kullanmam icin hayvan ilaci adi soyledi fakat veteriner ecza depoları kapali klinikler de kapalı acik olan da satışını yapmiyor . Daha once başka bir sokak kedisinde augmentin antibiyotik kullanmistim ise yaramisti onu reçeteli satin almistim fakat cok kotu bir zamanlama oldu hem yilbasi hem haftasonu . Bir cozum care ariyorum . Yardımcı olabilecek var mi ? :(

Senablkbs_

KLAMOKS antibiyotik kullabilir miyim? Bir yakinimda o ilac da varmis . KLAMOKS ANTİBİYOTİK hakkinda bilgisi olan var mi?

Senablkbs_

@Kedici84 tesekkurler et suyunun boyle bir etkisi oldugunu bilmiyordum dediginizi arastiricam ,yogurt ev yogurdu kendimiz sut alip mayaliyoruz. Dediğiniz mamayi biliyorum daha once baska bir kedimde kullanmistim. Almaya çalışacağım. Kendim evde yas mama yapip robottan cektim onu afiyetle yedi.Aslinda benim kendi kedimin mamasindan verdim N&D besleyici olması acisindan taneleri de küçüktü ama daha cok boyle islak mama tarzinda sivi seyleri tüketmek istiyor kuru mamayla pek isi yok

Senablkbs_

@NorthNight cok araştırdım genelde kedilerde sıklıkla kullanilan ilaclar belli basli ya by attigim ilaclara astlamayinca tedirgin oldum bilinmedik diye acikcasi ve dozajini da veteriner arkadas tam hesaplayamadi ,riske atmak istemedim . Yarin insallah bir veteriner hekim azitro surup recete yazacak ve alip baslayacagim .tesekkurler yorumunuz icin