Kedim Aşı Sonrası Kustu

bellaarthi

bugün kedim ilk iç parazit aşısını oldu ve dış parazit olarak ense damlası kullanıldı ve yaklaşık 15 saat sonra kustu tabi ishali de var kan tahlili yapıldı ishale bağlı kusma olduğunu düşünüyorum napmam gerekiyor

3 CEVAP

Arzuarslan

Merhaba, benim kızım da ilk aşısını olduktan sonra kustu. Veterinerimiz uyarmıştı ama ben yine de kusunca korkup aramıştım. Sorun olmadığını söylemişti. Kardeşimin erkek kedisi de aynı şekilde ilk aşısından sonra kustu. Normal bir şey endişelenmeyin. 😸

D-O

İc dis parazit olduktan sonra ishal ve kusma olabiliyor. Veteriner hekimimiz bizi ilk ic dis parazit asimizda uyarmisti. İshal olabilir, olursa kakasina bakin parazit gorursunuz demisti. Kusma olmasini istemeyiz ama olursa haberleselim demisti. Duruma gore mamasini birkac saat vermiyorsunuz bekliyorsunuz veya bazen tekrar veterinere gitmeniz gerekebiliyor. Benim kedim kusmamisti o yuzden sonrasini bilemiyorum.

Kediniz nasil oldu?
Bence bir veterinerinizi arayin.

bellaarthi

veterinere ilk kez gittiği için çok korktu yavrum kan aldılar bir de canı çok yandı ishaldi yani ishali azaldı şuvan sağlıklı bir daha kusmadı biz çok stres yaptığı için yan etki yaptığını düşünüyoruz