Tekrarlanan İdrar Yolu Tıkanıklığı

Rodismom

27 aylık Siyam cinsi erkek bir kedim var. 3 hafta önce çişini yapamadığı için veterinere götürdük, idrar torbası kumla dolmuş. Sonda takıldı 2 gün serum ve antibiyotik takviyesiyle düzeldi. Unique Struvite mamasını verdi doktorumuz. Çok beğendi mamayı yedi suyunu düzenli bol içti koştu oynadı. Dün gece damla damla çiş yaptığını gördüm hala evin köşelerine çömelmeye devam ediyor ama damlatmıyor artık. Piyeloseptyl verdim 2ml gece tedavide onu kullandık. Geceden beri uyudu karnını sevdirdi mama yedi. Öbur hastalığında 1 dk bile uyumadı. Yine sondalik bir durum olurmu acaba çok zordu çok üzülüyorum onu hasta görmeye. Sabah olmasını bekledim götüreceğim veterinere. Ameliyatta kesin çözüm değilmiş. Ne bu illetin çaresi kızılcık suyu felan demişler ama bilmiyorum. Elim kolum bağlı.

1 CEVAP

Aliye87

Kızılcık ve C vitamini öneriliyor. Ev yapımı kızılcık suyu verebilirsiniz. İdrarın asidikliğini artıracak urinary bir mama kullanmanız gerekir. Çok çok geçmiş olsun.