Kedi Çok Isırıyor

XxBulut

Arkadaşlar bunu eskiden çok önemsemiyordum ama artık canımı daha çok acıtmaya başladı.Seviyorum dur demek için ısırıyor ama sonra dayanamayıp daha çok ısırıyor bende kaçınca tabi iyice sinirleniyor.Her ısırışında kanatıyor ve bepanthol yetiştiremiyoruz.Isırmaması için bir öneriniz varmı? Birde sizin kediniz uyandırırken sizi yalıyor mu yoksa benimki gibi burnunuzu mu ısırıyor? :)

3 CEVAP

SelinTuksal

oyun oynuyor sadece o daha büyüme çağında. bir de, sütla. burnumu yalayıp ısırıyor evet, ama kömür com cok cok kulağımı emiyor :)))) sıpa hareketleri bunlar normal yani :)))

Heiter

İlk başlarda dişleri kaşındığı için ısırır, evet fakat buna müsamaha gösterirseniz büyüdüğünde de devam edecektir, ki bu da çok acı verir. Buna çözüm olarak kedinizin dişlerinizi kaşıyabileceği aşırı sert olmayan oyuncaklar verebilirsiniz. Veya bizimki gibi yuvarlanmış kağıt topu verebilirsiniz (kenarları içerde kalacak şekilde buruşturun ki kesmesin).
Peki elinizi ısırdığında ne yapmalısınız? Kesinlikle izin vermeyin. Bakışlarınız ve ses tonunuzla itiraz edin. Devam ederse elinizi ondan uzak tutun ve dikkatini oyuncaklarına verin derim.
Uzun vadede sıkıntı çıkarabilecek bir konu ısırma meselesi. Umarım tavsiyem faydalı olur.

mia1598

hayir demek pek iae yaramiyoe bizimki sadece isine geldiginde Hayırı dinliyor. ısirdiginda hayir dedikçe daha fazla ısiriyor ama yavru oldugu icin normal. büyüyünce bırakiyorlar. ama siz yine de her isirdifinda tepki gösterin oyun oynamayi o anlık birakin. birde elinizle oyun oynatmayin ip tarzı seylerle oynatın.