Kedim Perdelere Tırnaklarını Geçiriyor

BurcuKaya0

Henüz 4 buçuk aylık bir kedim var ve perdelerle çok uğraşıyor. Tırnakları ile çekiştiriyor ve illa ki iz kalıyor orada. Bunun için bir çözüm var mı bildiğiniz?

7 CEVAP

x_queen

Benim oğlum 5 aylıkken falan tüle atlayıp boydan boya yırtıp perdeyi kullanılmaz hale getirip bana yeni tül aldırmıştı 😁😁 şu anda 2 yaşında hiç tülle işi gücü yok diğer kızımda küçükken tüllerle pek haşır neşirdi o da 1 yaşına geldi oda bıraktı tülle oynamayı. Belki zamanla geçer bunu engellemenin bir yolu var mı bilmiyorum ben oluruna bırakmıştım. Saygılar.

D-O

Kedinizin yasi ilerleyince bu tarz kudurukluklari birakabilir su an tam deli deli oynama doneminde bence :D
Tirnaklarini kesebilirsiniz takilmayi azaltir. Perdeyle oynamaya başladığında dikkatini baska oyuncaklarla dagitin kosturun yorulsun enerjisini atsin.

D-O

Bir de bence bazi kediler bir seylerin icine arkasinda girip oynamayi seviyor. Benim kedim de boyle oldugu icin ona oyun halisi aldim. Keceden yapilmis delikli bir hali. İcine giriyor debeleniyor oynuyor :D
Bypet Cathills Interaktif Kedi Tepeleri Oyun ve Saklanma Tüneli Kedi Oyuncağı diye geçiyor.
Kedi tünelleri de var. Belki bakmak istersiniz.

Palyaco

1 yaşına kadar tirmaniyorlar oyun yapıyorlar bizimki 1 yaşında bıraktı tullere tirmanmayi

Betulb97

Bizimki de 1 yaşına kadar perdelere tırmanırdı... Atlar sonra da aşağı kayarak inerdi.. bıraktı şimdi sadece arkasına geçip oturuyor

Aliye87

Store perdeler 😊... İmkanınız varsa tek çözüm gibi.

Betulb97

Store perdeler de pek çözüm değil, bizimki içine geçip oturuyor ve 5 kiloya yakın bir şey olduğu için perde de zorlanıyor annemin sabırları da :) hem de korkunç gözüküyor profilimde görebilirsiniz...