Kediler İçin Bal Zararlı Mı

Seymamila

Merhaba kedim balı kokladı ve çok sevdi nohut tanesi kadar yedi açıkcası İnternete pek bilgi yok ama bir iki kaynak yararlı olduğunu yazıyor sizce yararlı mı

4 CEVAP

Hilalkoca

Ben yavru kedimi annesiz sokakta bulduğumda çok araştırma yaptım internette su ve balın karıştırılıp kediye verilmesinin yararlı olacağı enerji vereceği yazıyordu. Onun dışında pek bilgim yok ama sürekli vermeyin bence.

teddybal

https://www.google.com/amp/s/benimhayvanlarim.com/beslenme/kediler-beslenme/bal-kediler-icin-iyi-midir/%3famp=1 şurada yazan şey mantıklı geldi bana, sadece 5haftalık-3aylık arası olan kısa dönem için kullanılabilirliğinden bahsediyor. Ama ben olsam o zaman bile düzenli vermezdim sanırım, yine de vet.lere sormak lazım.

" Evcil hayvanınıza bal vermek istiyorsanız, kediniz beş haftalık olana kadar bekleyin. Bu yaştan itibaren yavru kedinize biraz sütle karıştırılmış bal yedirebilirsiniz. Bununla birlikte, üç aylık olduktan sonra, bu mamayı yalnızca bir tedavi olarak veya bir hastalık gerektirdiğinde vermeniz önerilir. "

gece18

Enfeksiyon ve gastrit gibi durumları önler bal. Ama lütfen organik olmasına cok dikkat edin. Onun dısında dokunabilir.

duman_cat_world

Organik bal olması gerekir. Ayrıca çok az miktarda vermelisiniz.