Kedilerde Tüy Dökümünü Engelleme Yolları

kedim çok tüy döküyor bunu nasıl öleyebilirim temizliği nasıl yapılmalıdır..?

2 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,
Maması ve stres durumu nasıl? Genelde tüyler için balıklı mama, somon yağı, B grubu vitaminleri ve haşlama yumurta önerilir. Birçok sebebi olabilir. Çinko-demir-bakır eksiklikleri de tetikleyebiliyor. Mamalarda da belli oranlarda bulunur bu mineraller... Yeteri şekilde aldığından emin değilseniz bir kan testi verebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Alexkitty

Bizim de çok ama çok dökülmesi vardı biofelin b vitamini kullandık tam iyi gelecekti ki kısırlaştırma operasyonu yapıldı başa sardık devam ettik bir şişe bitti akabinde yine biofelin omega 3 devam ediyoruz şu an çok daha iyi ve her gün tarayın muhakkak

Birde enteresan bir şey keşfettim el dezenfektanı ve ya kolonya kokusunu aldığında daha kötü dökülüyor. kızım okuldan geldiğinde buram buram kolonya ve dezenfektan kokusu üzerine sinmiş oluyor kucağından indiği zaman inanılmaz bir tüy dökülmesi yaşıyor ben alıyorum bir iki tane defalarca test ettim bunu sanırım bu kokuları (alkol)
veterinerle bağdaştırıp stres yapıyor bizim sıpa