Kedide Kulak Arkası Tüy Azlığı

Sinentnr

Kedimin iki kulağında da fotoda olduğu gibi bir tüy azlığı var ve bayadır böyle ne olabilir

9 CEVAP

Oqrenerde06

Alerjik olabilir ve british kediler de genelde oluyor benimde oğlumun bu bölgelerinde az var .

Ozzey

merhaba
gecmis olsun. eger kopek gibi kasiyorsa mantar olma ihtimaki yuksek. tuyleri cekin elinizle kolayca geliyorsa mantardir. alerji egzama da olabiliyor. veteriner test yapalim diyecektir. mantar mi testte net cikiyor. olmamasi dilegiyle gecmis olsun.

Bizim kedimiz de bu şekilde başlayan bir alerji olmuştu. Egzama, alerji, kulak uyuzu gibi nedenlerden olabiliyormuş. Birde hekimimiz yüksek protein ile beslenen kedilerde tüy dökülmesi olabileceğini söylemişti. Az protein de yüksek protein de tüy dökülmesi yapabiliyormuş.

Sinentnr

British benimki de bayadır böyle mantar olmuştu bebekken böyle değildi ama yine de korktum vete götürüne kadar fikrinizi almak istedim

Sinentnr

Kulağını kaşıyor elime tüy gelmedi daha önce mantar olmuştu egzama gibi kabuk kabuktu bunda öyle bi şey yok vet test yapmıyor biraz küçük bi klinik elle muayene ediyor e yakın zamanda götürücem

Benim kedimde de vardı mantar sanırım

Sinentnr

Kısırlaştırıp mama değişimi yaptık proteini fazla büyük ihtimal ondan oluyor teşekkür ederim

Tpc95

Benim kedimde mantar gecirmisti kulaklardan anladk iyilesti fakat hala o bölgede az çıkıyor

aslihan_e

Şu kedisi mantar olanlar, o kadar çok burda mantar yorumu görüyorum ki. Ben yıllardır kedi bakıyorum, sokak kedilerine yüzden fazla baktım. Şu aman başka şey yedirmeyin dediğiniz mamalardan her zaman vermiyorum. Her yiyecekten veriyorum. Arada çok az sarımsak içeren yemekler de yiyorlar mesela. Belki de o koruyor. Hiçbir zaman mantar görmedim bir kedide bile. Bence siz şu çok güvendiğiniz mamaları bir gözden geçirin.