Erkek Kedi Ne Zaman Kısıtlaştırılmalıdır?

senabestas

Erkek kedinin en doğru kısırlaştırma zamanı ne zamandır? 6-8 aylıkken mi yoksa 1 yaşını doldurduktan sonra mı?

5 CEVAP

Denizzzzzz

Benxe kızgınlığa hiç girmeden bu işlemi yapmalısınız bence diye başladım söze ama yurt dışında da en çok kullanılan yöntem bu yani 7 aydan sonra çünki birkez kızgınlığa girip aylarca kızgı lıktan çıkmayan ve daha sonrasında kızgınlıkta yaptığı koku bırakma miyavlama gibi huylarını alışkanlık yapan kediler olabiliyor

XxBulut

evden kaçmanın kızgınlık ile ilgili olduğunu duymuştum ama neden ısırdığını bilmiyorum

apovlitos

doğum günü bölümünde girdiğiniz tarih doğruysa kediniz şu an 3 aylık ve bu kısırlaştırılması için çok erken. erkekler dişilere göre daha geç kızgınlığa girdiği için 10 aylıktan önce kızgınlık belirtisi yaşamaz. evden kaçmasının kızgınlık dönemiyle alakası yok yani. 10-11 aylıkken kısırlaştırılmasını uygun buluyorum ben.

apovlitos

ısırması da tamamen oyun oynamak istediği için ve dişi kaşındığı içindir. diş dökme döneminde de olabilir. bol bol oynayın kedinizle, ısırmaya alışmasını sağlamayın. diş kaşınması için oyuncak alabilirsiniz veya gazete/kağıttan top yapabilirsiniz.

senabestas

peki yaklaşık 1 haftadır evden kaçmaya çalışıyor, bi anda ruh hali değişip ısırmaya başlıyor kızgınlık dönemiyle alaka mı bu durum? Yoksa sadece oyun oynamak mı istiyor?