Kedim Zayıflamıyor

bngs

arkadaş kedim biraz kilolu 6 kg sanırım
1-2 aydır ölçğlğ vermeye çalılıyorum düzenli ama pek kilo kaybı yok mamasını eskiye göre baya azalttık bir bardaktan bir parmak eksik veriyorum ama zayıflamıyor hala tombik ne yapmalıyım maması proplan kısırlastırılmıs somonlu

11 CEVAP

simbakedi

emekli albayımıza selam öncelikle aksdjakjsd proplanın asla doyurdugunu düsünmüyorum. benim de sarmanım var şu an proplan hindili kısır kullanıyoruz ve 7 kilo.acana vs kullandığım zaman hep mama kalırdı (tamam onu da fazla yerdi ama bunu ekstra fazla yiyor). daha doyurucu mamalara bakabilirsiniz.

Benimkide aynı kiloda sürekli oynatınca zayıflıyor. Tabi sonra alıyor geri aynı kiloyu 😄

Partilerindostu

Gezdirmek ve mama sını günde 2defaya düşürerek zayıflatabilirsin 2 defa veriyorsan azaltma bilirsin yada veterinere başvurabilirsin

Mayavebambam

Kedinizin benim kesimden pek bir farkı yok 7 kg benimki sokakta bakıyorum öncelikle kedinize her vakit buldukça oyun oynatmaya çalışın ve avance gibi bilinen bazı markaların besleyici ve kilo aldırıcı mamaları da mevcut

Vlad

Verdiğiniz mamanın %35.5 i karbonhidrattan oluşuyor. Tahılsız mamaya geçin.

fcylan

Ne kadar hareket ediyor bu da önemli. Biliyorsunuz kediler uyumayı çok seviyor, fırsat buldukça da uyuyorlar. Size tavsiyem oyun oynama sıklığını artırıp hareket ettirmeniz. özellikle olta, top gibi koşturabileceğiniz oyuncaklar seçerseniz çok daha iyi olur.

beyzathemoc1

Kesinlikle bozita diet mama öneriyorum

Trifane

Proplanda benim kız da çok kilo almıştı. Mamayi degistirdik gramı düşürmeden. Nd tavuklu narlı kısır mamaya geçince zayıfladı. Onerim mama miktarını düşürmeyin. Mamayi değiştirin. Proteini yüksek karbonhidrat düşük bir mamaya gecin.

Proplan kullanıp kilo alan çok fazla kedi duyuyorum. Sanırım doyurmadığı için fazla yedirtiyor ve içeriğindeki şeker kilo aldırıyor. Türkiye'de satılan ve Avrupa'da satılan proplan içerik olarak farklı malesef

aslihan_e

Diyet yaparken normal alması gereken kalorinin çok altında alması gerek, günlük önerilen mama miktarı kadar değil de zayıflayana kadar daha az verin.

septikbaykus

Önüne 1 duble rakı koysan içer bu adjıopdhj reyis asla zayıflamaz