Acil Kedimin Dili ??

guzunn

Kedim diş değiştirme döneminde ve aşırı iştahsız halsiz ve ateşi oluyor ara ara. Aynı zamanda ağzı çok kötü kokuyor ve bugün dilinin bu şekilde olduğunu fark ettim. Bunun diş değiştirmeyle alakası var mıdır ? Yoksa başka bir sorun mudur ?

9 CEVAP

Dobbyko

Kedinizin karma aşısı var mı? Dilde ve damakta çıkan yaralar calicivirus ü işaret eder.

Gimlihanim

Diş değiştirme döneminde hiç duymadım dilde yara çıktığını. Başka bir sebebi olabilir.

Aşıları var mı ? Kedim diş değiştirirken kliniğe gittiğimizde hekime sormuştum klinikteki hekim ateş iştahsızlık diş etlerinde kızarıklık ve yangı olması diş değiştirirken normaldir ağzını açıp dilinde yara oluşumu var mı ona bak yara oluşumu varsa herpes ve calici virüsten şüphe ederiz demişlerdi. Yara görürsen herpes ve calici virüsün diğer semptomlarını taşıyıp taşımadiğini kontrol etmemi söylemişlerdi. Sizde bakın isterseniz bir takip edin tutuyorsa kliniğe götürürsünüz.

Ozzey

merhaba
dis degisitiriken disin oldugu cene kisimlarinda yara oluyor benim bildigim. acil veterinerinize goturseniz ya da resmini ona atsaniz viral (virus kaynakli) olma ihtimali var. zaten o dille yemek de zor yer. agizdan verilen antibiyotik suruplar var onlar 3 _ 5 gune duzeltiyor dil yaralarini. sadece veteriner yazabiliyor.

Oqrenerde06

Ağız içi yara stresten olmuş olabilir acil veterinere götürün bağışıklık düşünce de oluyor bizim de başımıza geldi çok kötü durumdaydı ve hemen artıyor bu şikayetler thanekron ve zylexis yapılınca hemen geçti .

guzunn

Teşekkür ederim fotoğrafları veterinerimize attım cevap bekliyorum

guzunn

Kedimin aşıları düzenli yapılıyor. Aşılar yüzünden olduğunu düşünmüyorum. Geçen hafta halsizlik yüzünden veterinere gitmiştik hatta yine soru açmıştım. Şekeri yüksek çıkmıştı. Bugün yine kontrol için gideceğiz. Benim de belirtilerine baktığımda calicivirus şüphem arttı. Çünkü biz zaten ateş için gitmiştik doktora. Dün de burnunun aktığını fark ettim. Zaten aşırı halsiz ve yemek yiyemiyor. Diş değiştirme dönemi ve şekerin yüksek çıkması her şey aynı anda olunca çok fazla kafam karıştı. Geçen hafta kanında enfeksiyon görünmüyordu bu yüzden hiç virüs olabilir diye şüphe etmemiştim. Hepinize teşekkür ederim.

bellaarthi

vitamin eksikliği de olabilir nasıl ki insanlarda vitamin kaynaklı bir sorun olduğunda dilde dudakta yaralar çıkıyorsa kedide de olabilir

guzunn

bellaarthi olabilir ama daha geçen hafta kan testi yapıldı ve bir sorun yoktu tüm değerleri normaldi. Sanıyorum ki 1 hafta içinde bu kadar fark edemez