Erkek Kedimi Kısırlaştırmamın Ona Zararı Olur Mu?

POYRAZ

HEM PSİKOLOJİK HEM DUYGUSAL HEM SAĞLIK AÇISINDAN 8 YAŞINDAKİ ERKEK KEDİMİ ( YENİ SAHİPLENDİM VE GERÇEKTEN ÇOK KÖTÜ BAKILMIŞ) KISIRLAŞTIRMALI MIYIM ? ÇOK KARARSIZIM ONA NE GİBİ ZARARLARI OLUR ?

9 CEVAP

PetlebiAlisveris

bence sizin yanınızda biraz vakit geçirip kendini daha topladığında kısırlaştırmanız daha faydalı olur.

PetlebiAlisveris

bizim kedimizde öyle bir şey olmadı açıkçası

PetlebiAlisveris

Kötü bakılmış derken biraz açıklar mısınız?

POYRAZ

8 Yaşında ben alırken sahibi 4 yaşında dedi ben incelerken pek anlamadım yaşını neyse yaşı önemli değilde asıl bakımsız dememdeki sebepler tırnakları 1 buçuk yıldır kesilmemiş artık etine girmiş tasma yeri yara olmuş sürekli takılmaktan ve oradaki tüyleri dökülmüş dişleri çürük kırılmış ve herşeyden önce çok fazla ürkmüş kulağı yaralı sanki evde değilde sokakta bakılmış gibi :(

POYRAZ

KISIRLAŞTIRDIKTAN SONRA PSİKOLOJİSİ BOLUYOR MU PEKİ ?

zehrakllc01

Ben kedimi 1 yaşında kısırlaştırdım (erkek) hiç bir sıkıntı yaşamadı

Erkek kediyi KISIRLAŞTIRMAMAK ona yapılacak en büyük zulümdür. Çok büyük çiftleşme arzusu ve stresi ile mücadele eder. Bu sürede yıpranır, çok zarar görür. En aciliyetli şekilde kısırlaştırın. Ve lütfen siz, o Allah'ın belası tasmalardan takmayın. Gariban nefes alsın.

TarcinBey

Size alışmasını yeni ortamını benimsemesine müsade edin. Biraz daha sabredip kisirlastirabilirsiniz. Yaşı biraz büyümüş artık. Ameliyat belli yaştan sonra riskli oluyor. Erkek kısırlaştırma en kolay ameliyatlardan bile olsa dikkat önemli. Mutlaka kan tahlili yaptırıp öyle kısırlaştıirin. Yaş dolayisiyla gaz anestezi daha iyi olabilir. Veterineriniz size anlatmasa bile siz bunları danışın lütfen

Tengu

anestezi yaşlı kediler için riskli olabiliyor size ve eve alıştıktan sonra gaz anestezi yapan iyi bir klinikte kısırlaştırın bence de. şu an büyük ihtimalle bağışıklığı da güçlü değil. takviye gıdalarla bağışıklığını güçlendirirseniz anestezinin risklerini en aza indirmiş olursunuz. ameliyata kadar bol bol takviye gıdalar kullanın veterinerinize danışabilirsiniz hangi ek gıdaları kullanacağınızla ilgili