Kedi Tüyü Boğazıma Girdi

AlpDikmen

merhaba. müstakil bahçeli bir evde oturuyoruz. burada beslediğimiz sokak kedileri var. 3 aydır buradan başka bir yere gitmiyorlar ama sokak kedileri neticesinde. onlara yuva aldık altına da yastık koyduk orada yatıyorlar.

bugün yastıkları temizlemek için bahçeye çıktık. yastığı çıkardık böyle silkeledik ufak tefek tüyler vardı tüm yastığa dağılmamıştı ama vardı yine de. tam önümde havaya uçuştu maskem falan yoktu konuşuyordum o sırada. sonra içeri geçtim boğazımda bi his sanki yutsam da su içsem de gitmiyor takılı kaldı gibi.

sizce ağzıma kaçmış mıdır? açık havada temizlesek de korkmaya başladım. kaçtıysa nasıl geçer zararı olur mu parazitli midir off panik atağım vardı zaten yine arttı iyilik yaparken pişman oldum yine ne olur yardım edin :(

9 CEVAP

Hilalkoca

Büyük ihtimalle psikolojik çünkü dışarı çıkıp her kedi sevdiğimde boğazımda bir yumru oluşuyor ve su içsem de geçmiyor sıkıntı yapmayın bir şey yoktur inşallah :)

aslihan_e

Çok korkuyorsanız eğer eczaneden andazol alın bir kutu, bir tane yutun. O hap kist hidatik hastalığı için de kullanılıyor. Kurt oluşumunu önler. Hamile falan değilseniz hiç zararlı bir ilaç değil. İçiniz rahatlar.

D-O

Bogaziniza takılma hissi belki biraz psikolojik olabilir. Tuylu tozlu yerlerde stres de yaptiysaniz mumkun.

İcinizin rahat etmesi icin tuzlu suyla gargara yapabilirsiniz boğazınizdaki his gider :)

Bir sorun olacagini sanmıyorum bu tarz seyleri illa ki sokak hayvanlarina bakanlar veya veterinerler yasiyordur :D

Ufak çaplı alerjiniz vardır ve panik atağınızı tetiklemistir. Ya da psikolojik. Ki büyük ihtimalle 2. Si çünkü alerji cok kolay fark edilir. Kedilerde hastalık varsa bilmeseniz bile cok kolay anlaşılır genelde Benimde kedim var ve evin her yer tüy artık fark etmiyorum dışarı çıkıyorum heryerim tüy :D su sebeple söyledim boğaza takilanilecek birsey değil diye düşünüyorum. Benim kedimin tüyleri sac telinden bile ince fark etmeden yuttuysam ki kesin yutmusumdur hiç o tarz birsey hissetmedim.

aslihan_e

Bundan sonra mutlaka maske takın, nefes borusundan ciğere giderse o zaman tehlikeli olur. Andazolu direk baktığınız kedilere de ayda bir yarımşar tane içirebilirsiniz önlem amaçlı. Kurtları öldürüyor.

AlpDikmen

acaba psikolojik mi oldu tüyleri havada uçuşurken görünce psikolojik yumru hissi gelmiş olabilir mi? panik atak hastalığı olanlar benç anlayacaktır. yardım mesajlarınızı bekliyorum uyuyamıyorum :(

AlpDikmen

KBB doktoruna gideceğim, oradan da göğüs hastalıklarına tomografi çeksinler, başka türlü rahatlayamam. Dün geceden beri hiç uyumadım kafamda hastalık senaryoları dönüyor. Sonucu buraya yazarım :(

nurokuducu

Daha bu sabah kedimi öptükten sonra boğazıma tüyü kaçtı hissettim. Su içtim geçti :) Bence çok vesvese yapıyor olabilirsiniz

Gunesyildirimm

Evet belki de psikolojik ama sağlık konuları şakaya gelmez. Bence de bir doktora gitmekte fayda var, bir şey yoksa içiniz rahatlar bir şey varsa da tedavinizi olursunuz hemencecik bir şeyiniz kalmaz. Yine aynı sebeple çevrenizdeki kedilere yukarıda bahsedilen ilacı da verirseniz böyle bir şey yaşama olasılığınız çok çok düşer kedicikler de daha sağlıklı olur . Umarım bir şeyiniz yoktur 💖