Kedim Misafirlere Saldırıyor !!!

Maso

Kedim bizlere sahiplerine karşı gayet yumuşak pufuduk bir kediyken evimize gelen misafirlere karşı çok tepkili. 6. Ayından sonra böyle bir sorun yaşamaya başladık. Gelen insanlara saldırıyor ve asla dikkatini dağıtamıyoruz. Bir tavsiyeniz var mı ?

4 CEVAP

Yuvasını koruyor o yüzden saldırıyor. Eğer kişiler hep farklıysa kokuya alışmıyorlar ama ayni kişiler geldikçe kokularına alışmaya başlayıp eskisi kadar hırçınlaşmıyorlar. Birde direk atlamıyorsa üstlerine, misafirlere ödül maması vs verdirmeyi deneyebilirsiniz. Böylece onların tehtid olmadığını algılayabilir.

Maso

Teşekkür ederim cevabınız için. Saldırdığı için ödül maması vermeye vakit kalmıyor ama deneyeceğim :)

Partilerindostu

Bence kedin misafirlerden daha önce zarar görmüş olabilir o yüzden saldırıyorsun sıksık dışarı çıkarırsan bide farklı insanlarla tanıştıran belki yener

Maso

Herkes sevmek için yaklaşıyor aslında ama korkmuş olabilir belki o, teşekkür ederim cevabınız için