10 Aylık Dişi Kedi İçin Kısırlaştırma Zamanı Geldi Mi?

Arzuarslan

Kızgınlığa giren kızım 10 aylık olmak üzere ve kısırlaştırmak istiyoruz. Ancak kilosu 2.300 kg civarında. Bana göre zayıf ama veterinerimiz normal olduğunu söylüyor. Baya nazlı bir kedi. Kısırlaştırma işleminden sonra sıkıntı çeker mi diye biraz korkuyorum kilosundan ve nazından dolayı. Bilgisi olan önerisi olan varsa cevapları bekliyorum.😸

2 CEVAP

Firuzecik

Kiloya göre anesteziyi ayarlarlar. Ay olarak geç bile kalınmış. Kısırlaştırma sonrası dikkat edersiniz sevdiği yaş mamalara ağırlık verirsiniz. Kısa zamanda toparlar.

Zeyguli

İşlemden sonra veterinerin önerdiği vitaminleri verirsen, ve sevdiği yaş mama ile direncini yerine getirmeye çalışırsan bence sorun yaşamaz. (Ben kedime işlemden sonra yaş mama verirken biraz kuru mama ile karıştırıyordum çünkü bu süreçte yaş mama yemeye alışıp kuru mamayı red edebiliyorlar.)