Kedimin Dışkısı(Resimli)

buusracikk

Kedilerimden biri 2 gündür bu şekilde kuru dışkılıyor. Sebebi ne olabilir?

4 CEVAP

bellaarthi

çok karbonhidratlı kuru beslenmiş olabilir su az içmiş olabilir evinizde birkaç farklı köşeye su kabı bırakmalısın

Genelde beslenme ile alakalı oluyor bu durumlar. Benim bir kedim kuru mama haricinde ne yaş mama ne ödül maması ne et hiç birşey yemediği için dışkısı bu şekilde katı oluyor ama kontrol ettirdiğimizde bir sağlık sorunu çıkmıyor şükür. Hekim sadece kuru mama yediği için olduğunu söylemişti. Bir sağlık sorunu yoksa sizinki de kuru mama ağırlıklı beslendiyse olabilir. Yinede takip edin her ihtimale karşı

Salihaylmz

Bu kuruluk normal olmayabiliyor. Eğer üzerinden saatler geçmiş kakaysa tam kesin sonuç söyleyemeyiz kesin sonuca varamayız. yaptıktan hemen sonra fotoğraf çekmeniz kontrol edip yorum yapmamız açısından daha iyi olur

buusracikk

Cevaplarınız için teşekkürler. Kuru mama haricinde sadece haşlanmış yumurta, haşlanmış tavuk ve yoğurt veriyorum haftada 2 3 kez hepsinden azar azar. Sürekli mama yedikleri zaman onlar da sıkılıyor değişiklik arıyor. Kabız diye düşünmüştüm bende parça parça yaptığı için ama 2 kedim var hangisi yaptı onu bilmiyorum