Kedim Çok Ürkek

bellaarthi

Kedim baya ürkek zaten eve alalı 5 gün oluyor ama çok ürkek misafir gelince rahatsız oluyo misafir gidince salona bile gelmiyor başka yerlere saklanıyor düzelir mi bu durum

5 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,
Yeni sahiplenilen kedilerde yerlerini benimseyene kadar sık rastlanan geçici bir durum, içiniz rahat olsun. Zamanla alışacak ve yerini kabullenecektir. Misafirlerle olan durumu ise malesef hep yaşayacaksınız :) Evlerine alışsalar bile misafir sendromları hep sürecek. Misafir seven hayvanlar değiller çünkü.

Aliye87

Olacak inşallah, hiç endişelenmeyin. Taşınma vs durumlarında da halet-i ruhiyeleri oluyor. Zamanla alıştıkça geçecek. Bu süreçte ona sevgiyle yaklaşıp korkularını bertaraf edecek şekilde yumuşak ve sabırlı olunuz. 🙏

Hayırlı olsun ve birlikte çok güzel anılarınız olsun inşallah. Tüyleri kadar bir ömür dileğiyle 🧡

bellaarthi

misafir sevmediklerini biliyorum ama çok ürkek her şeyden korkuyo bugün evde 5.günü umarım adapte olur :)

bellaarthi

@Aliye87 ahahhaha çok teşekkürler güzel yorumunuz için amin cümlemizin kedisinin ömrü bol olsun :)🤍

theyusra

kediden kediye değişiyor açıkçası, benimki eve ilk geldiği gün yastıklara masaj yapıyordu şu anda da eve misafir geldiğinde bizden çok mutlu oluyor merak ediyor ne oluyor diye, herkesi teker teker kokluyor falan :D kedinin insan sevip sevmemesiyle alakalı tamamen. 2 3 hafta içerisinde kişiliğini anlarsınız benimki gibi yılışık ve yalaka da olabilir, kaplandan hallice de hashahahah