Kedilerde Tıraş

Ebrugolbasi

Kedim uzun tüylü bir kedi. Seyahatte olduğum süre zarfında tuylerini her gün taramadiklari için her yerinde kıtıklar oluşmuş. Tıraş ettirmeyi düşünüyorum ama ortalama eski haline ne zaman gelir merak ediyorum.

4 CEVAP

NorthNight

Tüy sağlığı destekleyici vitamin kullanırsanız süreç biraz hızlanabilir ama yine 3-4 ayı bulur teddybal a katılıyorum .

teddybal

Bence tıraş ettirmenize gerek yok, yazık yani boşuna strese girecek. Kıtık açıcı taraklarla tarayarak sorunu çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

Ebrugolbasi

Veterinerinere de götürdük ama kıtıklar derinin en dibinde olduğu için acamadilar. Bende kedilerin tiras olduğunda strese girdiklerini biliyorum acilabilseydi zaten tıraşı düşünmezdim. @teddybal

teddybal

3-4 ayı bulur eski haline dönmesi, longhair olduğu için süreç daha da uzayabilir. Ama her insanın saçı aynı sürede uzamaz, kedilerde de böyle. Kedilerimin ameliyat tıraşlarının yapıldığı yer (kedilerim kısa tüylü) birinde 3 ayda kapandı birinde 4 ayı buldu.