Kısırlaştırma Sonrası Çiftleşme Girişimi?

e234567

31inde kedimi kısırlaştırdım dün bir bugün iki ses çıkararak bileğimdeki kıyafeti dişleyip ağzında tutarak kolumu iki bacağının arasına alıyor kolumu telefon yazdığım şekil havaya kaldırınca ısırdığı kısmı bırakmıyor miyavlama değil ama o sesten çıkarıyor. normal gibi gelmedi ama normal mi erkek kedilerde? kızgınlığa girmeden kısırlaştırdım daha önce bötle olmadı sün ilk defa oldu

5 CEVAP

theyusra

kediniz erkek olduğu için daha önce kızgınlık geçirmiş olsa bile fark etmemiş olma olasılığınız var, o yüzden anlattığınız şeyler normal geldi bana düzelir ve biter yakın bir zaman diliminde

Aliye87

Merhabalar,
Bu davranışları kısırlaştırma ameliyatından sonra bir müddet daha tekrar edebiliyorlar. Yeni hormon dengesinin istikrar bulması zaman alıyor. Sizin operasyonunuz henüz çok yeni. Genelde 1 aya kadar bu durumun oturduğu söyleniyor. Kedinize biraz zaman tanımalı ve bu süreçte siz de sabırlı olmalısınız.

Çok geçmiş olsun.🙏

e234567

'daha' demişsiniz ama yazdığım gibi ilk defa oldu dün, bugün günü ikinci yapışı. otururken ayağıma bile yaptı. kısırlaştırma öncesi yapsaydı anlardım ama kızgınlık dönemi geçirmediği için garipsiyorum.

e234567

testisleri yeni büyümüştü ve 6-6,5 aylık henüz ortada oyuncak falan olmadığı için ve hep elimle sevdiğimden olsa elbet fark ederdim. hiç olmamış olmasına rağmen bunun normal olup olmadığını merak ediyorum :(

duman_cat_world

Hormonlar kısa sürede değişime uğrayamıyor, istikrar kazanmaları gerekiyor. En geç 2 ay içerisinde değişik gerçekleşecektir🙏