Kedilerin Yan Yan Koşması ?

Aliye87

Merhabalar :)

Kedi davranışlarıyla ilgili bir sorum vardı. Öncesinde kedi davranışlarını inceleyen uzmanların yorumlarını aradım internette. Ancak kedimde şahit olduğum durumu tam olarak anlatan bir açıklama göremedim. Petlebi'de de bir konu açılmış önceden. Cevaplar pek aradığım türden değildi. Hatta ekşi sözlük dahi "kedilerin depar atarak koşması" başlığı altında bu durumu kedilerin "deli" ve "çılgın" hallerinden biri olarak zikretmiş:) geçmiş, o kadar.

Bütüncül bir şekilde prensesimin davranışını izah edecek olursam: Kedim yaklaşık 1 haftadan fazladır, evde yürüdüğümde nereye gitsem takip etmeye başladı. Ya arkamdan gelir mutlaka ya da farkında bile olmadan dibimde bitiverdiğini görürüm. Bulunduğumuz odadan çıktığım an markajına takılıyorum:) Daha sonra gözlerime bakıp alçak bir sesle "ıııh" deyip başını yana çevirerek yan yan koşup kaçar:) [o hali çok tatlı:) itiraf edeyim]... Daha sonra bir yerlere gizlenmiş oluyor ve yürümemle birlikte arkamdan ayaklarıma sarılıyor dizlerime doğru uzanarak... Bütün bunları çok muzip bir şekilde yapıyor. Evde genel olarak bu hali alışkanlık edindi. Bunları özellikle beni gördükçe yapıyor, evdeki bir başkasına böyle değil...

Tecrübeli kedi sahiplerinden bu durumu yaşayan var mı? Oyuncu bir kedi olmasından mı yapıyor yoksa bu hareketleri özellikle bana yaptığını dikkate alırsak vermek istediği baska bir mesaj mı var? :)

Şimdiden teşekkürler yorumlar için.🙏🐾

20 CEVAP

Aliye87

@Tuvana_Tuvana çok teşekkür ederim bilgilendirici yorumunuz için...🙏 Benim için o her haliyle heybetli😇🤗
Onun özelinde ve şahsında hem kendisine hem de kedigillere olan hayranlığım artıyor bu detayları öğrendikçe...

Onun aynı zamanda bir mutluluk ve güven duygusunun tezahürü olarak oyun görüntüsünde bunu sergiliyor olması benim için ayrıca önemli. Dilerim hep böyle olur o halde🧡

Aliye87

@Ozlemcakil bizim durumumuz da aynı anlattığınız gibi😍. Saklambaç-yakalambaç karışımı bir şey oynuyoruz sanki... Çünkü bir yerlerde gizlenip gözetliyor bu hareket sonrasında. Öncesinde de zaten gizlendiği yerden gelmiş oluyor :) Arkasından da koşmamı istediğini fark ettim, yakalanmak ve sevilmek istiyor ardından.
Ayaklarıma sarılma esnasında patileriyle dokunup tekrar koşması "seni sobeledim, şimdi sıra sende" der gibi..☺️

Aliye87

@aslihan_e :)

Aliye87

Evet Sn. @Palyaco, :)
İnşallah hep böyle olur prensesim ve hepimizin yavrusu böyle olur inşallah. Mutlu olarak yaptığına çok sevindim bu hareketi. Mutlu olması beni daha çok mutlu etti.☺️🐾🙏

Aliye87

@NorthNight, kesinlikle çok haklısınız.🌼🌼Yorumunuzu okurken ben de öyle düşündüm. Maşallah, ne kadar da anlayışlı dedim🧿☺️🧡 Sizin durumunuzu da dikkate alıyor aynı zamanda ve ona göre davranıyor. Bu daha da güzel, hem gündelik işlerinize yetişmiş oluyorsunuz, hem de ona hakkı olan vakti ayırmış oluyorsunuz. Onların o hali bize de stres attırıyor, gün içindeki tatlı molalarımız gibi oluyorlar 🥰

Kesinlikle evladım gibi görüyorum ben de, çok haklısınız. Canımdan bir parça gibi... Adımlarımız birbirine kenetlenmiş gibi.🧡 İnsanin dünyasına nasıl da ortak olup böylesine can parçaları oluyorlar onların bu şeker pareleri😇... Eşsiz bir meziyet gerçekten.

Rabbim gölgelerini daim eylesin üzerlerimizde... Bizlerin de onların üzerinde... Bizlere de onlarla da sağlık, selamet ve afiyet versin ki nice yıllar mutlu mesut olabilelim birlikte... Onları koruyabilelim inşallah... Sizin yavrunuza da, sizin gibi bilinçli
ve sevgi dolu sahibesine de upuzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum ben de🙏🐾☺️ Tekrar teşekkür ederim.