Köpek Sahiplenme Konusunda Tavsiyeler

denizZ

Merhabalar, uzun zamandır sokaktan bir köpeği kurtarmayı düşünüyorum ancak okulum sebebiyle hafta içleri sabah çıkıp akşam evdeyim.ayrıca daha önce sadece bir kuş bakmışlığım var sorumluluk konusunda değil ancak köpeğimle birbirimize alışabilir miyiz bilmiyorum köpeği alıp sonra bırakmak istemiyorum bakamayacağıma karar verirsem almayacağım. ayrıca öğrenci olduğum için maddiyatta benim için önemli tahminen köpeğinize yapılan masraflar neler acaba? tecrübesi olan yardım sever insanların tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum teşekkürler şimdiden.

5 CEVAP

fiary222

Köpek bakmak herkesin dediği gibi zordur ancak imkansız değil. Birkaç tavsiye verecek olursam:

-Her gün en az 2 defa dışarı çıkartılması gerekir. Eğer köpeğiniz cinsi yüksek enerjili bir cinsse bu durum 4-5e çıkar
-Veteriner ve mama masrafları. Köpeğin boyutuyla doğru orantılıdır.
-Sürekli ilgi ve şefkat ister. Öyle moralin bozukken ya da sınav haftasındayken onu bir köşeye iteklemek olmaz

Bunlar en kritik noktalar. Eğer bunlara ayak uydurabileceğinizi düşünüyorsanız bir köpek sahibi olabilirsiniz. Ancak köpek türünün çok önemi var.

Sizin için: Apartman dairesinde pek avlamayan, çok fazla dışarı çıkartılmasına gerek olmayan, düşük enerjili, veteriner ve mama masraflarının düşük olması için küçük boylu bir köpek en iyisi olur.

Bu türlerin en iyi örnekleri:
Cavalier King Charles Spaniel
Pug
English Bulldog
Diğer ev ortamına uygun köpekler elbette var ancak sizin durumunuza göre en ideal bu türler olacaktır. Burada genelleme yaptım, elbette şansınıza çok hareketli yerinde durmayan ve çok havlayan bir köpek gelebilir. Sonuçta her köpeğin kişisel özellikleri var. Kolay gelsin

_ggunes

Köpek sahiplenmek ve bakmak gercekten sorumluluk ister. Öğrenci olduğunuz için engel teşkil edebilir. En önemlisi onunla ilgilenemezsınız. eğitim verilmesi , bakılması dışarı cıkartılması gerekmektedir. Maddı acıdan da aşıları ve mama konusu sızı etkıleyebılır. Bende öğrencıyım yavruma bakamıyorum mecburen aılemın yanına bırakıyorum.Sizde öyle yapabılırsınız veya ilerde düşünün derim

Köpek cidden kolay is degil. Ayaklarinin uzerinde durmadan köpek evlat edinme bence...
Okulunu bitir hatta is hayatina basla ondan sonra. Yeterince zamanin ,paran, evin (genisligi) yetiyorsa bi Köpek evlat edin...

Ben bunlara sahip olmama ragmen köpek evlat edinemiyorum.. cünkü zamanim yok... onu götürebilecegim bir isimde yok.. maalesef..

denizZ

teşekkür ederim yorumlarınız için

ddd1s

Köpek sahiplenmek ve bakmak gercekten sorumluluk ister. Güzel köpek bakan birine verirsen hem senin için rahat eder hemde köpek rahat eder