Kedim Çişini Parke Uzerine Yapmış

Tpc95

Arkadaşlar merhabalar erkek kedim var 1 yaşında henüz kısır değil normalde kumundan başka yere çişini yapmaz bugün odamda tenha kosede bosluk var oraya çişini yapmış görünce şok oldum sebebi nedir acaba yasayanlar var mı boyle bir durumu bilgilendirirseniz sevinirim iyi aksamlar dilerim.

5 CEVAP

NorthNight

•Koku bırakmak/Çiftleşme isteği
•İdrar yolu rahatsızlığı
•Kumunun kirli olması
•Stres durumları

İdrar yapmasındaki olası nedenler.
Kısır olmadığı için ilk akla gelen koku bırakmış olması, erkek kedilerde bu daha sık ve daha ağır kokulu baş edilemez hal alabiliyor. Kokuyu bizler yoğun almasakta kediniz, silsenizde temizlesenizde alacaktır, burunları bizlere göre çok daha hassas. Kokuyu aldığında tekrar işemesi de muhtemeldir.

edadnmzr

Koku bırakmak için yapmış olması muhtemel, onun dışında strese girdiği için yapmış olabilir

aslihan_e

Gayet normal, özellikle kısır değilse işaretler yerini.

Tpc95

Koku birakma olayı az bi puskurtme diye biliyorum baya isemis bizimki anlayamadm ben oyle ağır bir koku yoktu cisinde sildik gecti

aslihan_e

İşeyebilir direk, illa püskürtme yapmasına gerek yok. O da bir koku bırakma şekli. Hatta kaka bile yapar. Annemlerin yatağına kaç kez yaptılar :D Babam da bu ne diye acuçlamış bi kez :D Tuvalet eğitimleri var bizimkilerin bu arada. Koku için yapıyorlar. Genelde erkek kediler yapıyor, dişinin kaka yaptığını görmedim ama çiş yapabilir.