Kedi Kısırlaştırması Sonrası Dikiş Patlaması

Beyzaeren

Arkadaşlar bayılmak üzereyim korkudan yardım edin nolur. Az önce su içiyordu 2 dk başından ayrıldım yarasını yalamış ve dikiş ucu açılmış ne yapacağımı bilmiyorum

5 CEVAP

NorthNight

Profilinize baktım da sanırım 30 Aralıkta kısırlaştırılmış, eğer öyleyse telaş yapmayın bizde de 5.günde dikiş ucu açılmıştı iyileştiği için tuttuğunuzda muhtemelen elinize düşecektir. Kanama akıntı vs yoksa telaşlanmayın. Batikonla silin yeterli

NorthNight

Ayrıca fotoğraftan anladığım kadarıyla yarası temiz ve iyi duruyor. Herhangi bir tahriş ve zorlama yok gibi. Yani iyileştiği için açılmış olması daha büyük olasılık.

Gimlihanim

@NorthNight a katılıyorum. Hatta bizde çok hafiften bir akıntı da olmuştu. Veterinerimiz normal demişti.
Ancak yine de veterinerinize bir fotoğraf atıp sorun derim. Biz de veteriner değiliz sonuçta. Allah korusun bir sorun varsa o size söyler. Geçmiş olsun 🙏🏻

Beyzaeren

Batikonu bulamadım her yeri aradım acaba fucidin kullansam olur mu?

NorthNight

Fucidin kullanmanızı önermem açık yaralarda tahrişe neden olabiliyor, batikon daha çok antiseptik olarak kullanıldığı için bu özellikte bir temizleyici solüsyon kullanmanız daha doğru olur. Elinizde yoksa şart değil, sadece yalamamasına bölgemin temiz olmasına dikkat edin enfekte olmasın.