Yaş Mama Harici Kuru Mama Yemiyor

Polyester

Merhabalar bir hafta önce tekir kedi sahiplendim yaş mama harici kuru mama yemiyor ne yapacagımı şaşırdım

1 CEVAP

Warriorsans

Yaş mamanın içerisine kuru mama karıştırarak başlayabilirsiniz, gün geçtikçe kuru mama miktarını artırırsınız. Bazen kediler kuru mamayı kaynar suyla ıslatıp yumuşatınca yiyebiliyor o şekilde de yapabilirsiniz. 25 gün kadar önce bulduğum bir kedi var ağzındaki sorundan dolayı hep yaş mamayla besledim şimdi yavaş yavaş kuru mamaya alıştırmaya çalışıyorum bende. Bir süre hep kuru yaş karışık verdim bu gün ilk kes kuru mamayı sade verdim ve yedi. Ayrıca kedinizin damak zevkine uygun bir mama seçmeye özen göstermelisiniz. Ve yaş mamayı lütfen market maması falan almayın çok zararı olur ileride